SOKOLI prohráli s nováčkem soutěže. Nepovedený výkon znamená také propad v tabulce.

Takový výsledek zápasu nikdo nečekal. SOKOLI se v 9. kole Superligy florbalu vydali do Brna, kde se utkali s tamějším Hattrickem. Nováček soutěže byl před zápasem outsider, když v uplynulých kolech nasbíral pouhé tři body. Utkání v Maloměřické aréně ale vypadalo zcela jinak a Brňané zaslouženě vyhráli.

SOKOLI první třetinu zvládli celkem dobře. Po inkasovaném gólu dokázali rychle srovnat zásluhou obránce Lukáše Prixe a nic nenasvědčovalo tomu, že by to měl být doposud nejhorší výkon v aktuální sezóně. Aktéři zápasu odcházeli tedy do kabin za stavu 1:1. To byla bohužel poslední část, kdy pardubický tým držel krok.

Jako důležitá část zápasu se ukázala především druhá třetina. SOKOLI působili na palubovce ospalým dojmem a zaslouženě byli potrestáni. Během třech minut obdrželi dva góly a Hattrick rázem věřil, že je to správná cesta k prvnímu vítězství v základní hrací době a také zisku tří bodů.

Bohužel také poslední třetina nepřinesla nic pozitivního pro pardubický tým. I přes zvýšenou aktivitu si nedokázaly Pardubice vytvořit větší tlak, který by vedl ke zdramatizování utkání. Místo toho přišla velice povedená akce ze strany domácích na jejímž konci byl David Coufal, který tak upravil skóre na konečných 4:1. Zápas, na který budou chtít SOKOLI rozhodně zapomenout také znamená výměnu pozic v tabulce.  Východočeský klub se totiž nyní nachází na posledním místě Superligy florbalu.

Příští utkání odehrají SOKOLI v neděli 3. 11. od 17 hodin ve Sportovní hale Dašická proti FbŠ Bohemians.