Související zápas

SOKOLI Pardubice
1084_20230217_104016.jpg

SOKOLI se utkají s Chodovem

Předposlední utkání základní části Livesport Superligy čeká v pátek hráče pardubického elitního týmu, kteří vydají se do Prahy, kde změří síly s Chodovem.

Týmu z pražského Jižního Města jde stále o hodně. Aktuálně se Chodov nachází na pátém místě, když na čtvrtou pozici ztrácí 3 body. Zároveň se na pražany tlačí ze šestého místa Sparta s jednobodovým mankem. Chodov táhne především první útočná trojice v čele s dvojicí Ondrušek – Vávra, když druhý zmiňovaný se aktuálně nachází na čtvrté příčce bodování celé Livesport Superligy s šedesáti kanadskými body. Tato dvojice je navíc doplněná o zkušeného Tomáše Sýkoru, který se vrátil po zranění a po návratu zapsal 11 kanadských bodů a na hřišti je v kladném hodnocení +10. Nejen v útoku, ale také v brankovišti se trenér Podhráský může opřít o jasnou oporu, tou je Karel Hodík, který v letošní sezóně v brance strávil 1129 minut a má průměrnou úspěšnost 78,85% zákroků.

Tým pardubických SOKOLŮ po zlepšených výkonech v posledním zápase neuspěl, úřadující mistr z Mladé Boleslavi ukázal své kvality a v Pardubicích zvítězil vysoko 14:3. SOKOLI nyní hrají o co nejlepší pozici do závěrečných bojů o udržení Livesport Superligy. Aktuálně drží SOKOLI dvanáctou příčku o dva body před Otrokovicemi. SOKOLI můžou vrátit svému nedělní soupeři dvě porážky z letošní sezóny, tito soupeři se totiž nepotkali jen v Livesport Superlize, ale také v poháru Českého florbalu, kdy se v obou případech radoval z vítězství Chodov.

Komentář hráče “A“ týmu Jakuba Šimáka:

S Chodovem tuto sezónu odehrajeme již třetí zápas, takže všichni víme co můžeme od soupeře očekávat. Určitě budeme chtít navázat na výkony z minulých povedených zápasů a zabojovat o body, ale také se dobře naladit na konečnou fázi sezóny.

Livesport Superliga, 25. kolo:

Neděle, 19. února, 17:00, SH Jižní Město: FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice