749_20200224_142050.jpg

SOKOLI v posledním venkovním zápase nestačili na Bohemku

SOKOLI se včera odpoledne představili v posledním venkovním zápase základní části Superligy florbalu. Tentokrát vyrazili do Prahy, kde je čekal zápas ve sportovní hale Děkanka, a to s pátou Bohemkou. Duel, který nabídl celkem 15 branek, ovládli domácí Klokani, kteří porazili Východočechy 10:5.

Začátek utkání vyšel lépe domácímu týmu, který na konci desáté minuty vedl už 3:0. SOKOLI sice snížili, ale ihned poté opět dvakrát inkasovali. První třetinu tak vyhráli Klokani jednoznačně 5:1.

Druhá třetina nabídla další gólovou smršť. Dvakrát se za domácí trefil Šárka a jeden zásah přidal Forman. Za SOKOLY skóroval podruhé v zápase Teichman. To ale nebylo vše, co tento útočný zápas nabídl. Třetí třetina přinesla kromě branek také zlepšenou hru SOKOLŮ, kteří třetí třetinu vyhráli 3:2. Přesné zásahy si v ní připsali Kučera, Savický a Petržela. SOKOLI i přes zlepšený výkon v posledním dějství nedokázali utkaní zdramatizovat a prohráli jasně 5:10.

Poslední utkání základní části odehrají Východočeši doma v neděli 1. března od 17 hodin proti Tatranu Střešovice.  

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Kdybychom my i Bohemka proměnili další vyložené šance a brejky, které v zápase byly, bylo by skóre ještě divočejší. Ráz utkání dala první třetina, pak už si to Bohemka dokázala pohlídat.“

Superliga florbalu, 25.kolo:

FbŠ Bohemians – SOKOLI Pardubice 10:5 (5:1,3:1,2:3)

Branky Pardubic: 11:15 Ivo Teichman, 34:41 Ivo Teichman, 45:09 Lukáš Kučera, 54:43 Jan Savický, 57:08 David Petržela

Sestava Sokolů: Haleš – Bílý, Prix, Oubrecht, Kaluža, Slabý, Klein, Smola – Šmíd, Pakosta, Savický, Zozulák, Teichman, Černý, Žáček, Kučera, Kourek, Petržela