755_20200309_190321.jpg

SOKOLI vezou z Prahy dvě prohry. Nyní se série přesune na Dašickou

SOKOLI neúspěšně vstoupili do bojů o záchranu v nejvyšší soutěži. V obou víkendových střetnutích nestačili v Praze na tamější Black Angels, kteří se tak po domácích zápasech ujímají v sérii vedení 2:0. Další dvě utkání bojů o záchranu budou hostit Pardubice. Na Dašické se bude hrát v sobotu 14. a v neděli 15. března.

1. zápas
Sobotní duel začal zostra, byl ale také od začátku takticky svázaný a ani jeden tým se nedostával do výraznějších šancí. Změna skóre přišla až na konci dvanácté minuty, kdy se trefil Hromada. Vedení 1:0 Blackům vydrželo pouze do 24. minuty, to se totiž o srovnání postaral Oubrecht. V dalších minutách se utkání značně otevřelo. Black Angels šli ještě dvakrát do jednogólového vedení, na to ale vždy dokázaly Pardubice odpovědět.

Navíc s přibývajícím časem se situace začala obracet ve prospěch pardubického výběru. Zhruba do poloviny hrací doby dominoval domácí tým, jenže pak se trefili Kourek a Pakosta, a to znamenalo vedení 4:3 pro Východočechy. Příznivý stav ale vydržel pouze dvě minuty, obrana SOKOLŮ totiž nezvládla pohlídat Bočka, který přesným zásahem z bezprostřední blízkosti srovnal na 4:4.

Třetí třetina se nesla ve znamení taktického boje. Ani jeden tým nechtěl udělat hrubou chybu, a tak o vítězi prvního utkaní muselo rozhodnout prodloužení. Nastavený čas k základní hrací době vyšel lépe domácímu týmu, ve kterém rozhodující gól vstřelil Hromada.  

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Takové je play down, kruté a nemilosrdné. Zápas rozhodla jedna střela.“

1. zápas 1. kola play down:

Black Angels – SOKOLI Pardubice 5:4 p (1:0,3:4,0:0,1:0)

Branky Pardubic: 24:48 Václav Oubrecht, 27:13 Jan Savický, 33:46 Jan Kourek, 35:25 Přemek Pakosta

Sestava Sokolů: Haleš, Paukrt – Oubrecht, Prix, Bílý, Formánek, Kaluža, Klein, Slabý – Pakosta, Savický, Černý, Zozulák, Teichman, Kučera, Petržela, Kourek

2. zápas
Úvod druhého zápasu v sérii patřil jednoznačně hráčům Black Angels, kteří do zápasu vstoupili aktivně. Výsledkem byly dva góly v pardubické síti na konci sedmé minuty. To ale bylo na delší dobu ze strany Black Angels vše, a tak začala stíhací jízda Pardubic. Snížení přišlo ještě na konci první třetiny, kdy se trefil Zozulák.

Druhá třetina pokračovala stíhací jízdou SOKOLŮ. V rozmezí pár minut se trefili Pakosta, Šmíd a Savický a Pardubice šli do vedení 4:2. Hráči Black Angels se ovšem zázračně vzchopili a stejně jako jim patřil úvod zápasu, tak jim patřil také závěr druhé třetiny. Branky Vaculíka, Novotného, Bočka a Hanáka vrátily pražský tým rázem do vedení 5:4.

Závěrečná třetina bohužel pokračovala efektivitou domácího týmu. Black Angels rozjeli gólovou smršť, kterou nedokázaly Pardubice zastihnout. Utkání, které bylo do konce druhé třetiny vyrovnané, nakonec skončilo vysokým vítězstvím Black Angels 12:6. Za Pardubice se ve třetí třetině trefil dvakrát Šmíd, jenž byl také v zápase vyhlášen nejlepším hráčem SOKOLŮ.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Soupeř využil domácího prostředí, my se o totéž popereme příští týden. Série bude ještě dlouhá.“

2. zápas 1. kola play down:

Black Angels – SOKOLI Pardubice 12:6 (2:1,3:3,7:2)

Branky Pardubic: 08:26 Martin Zozulák, 21:42 Přemek Pakosta, 26:14 Adam Šmíd, 26:22 Jan Savický, 48:13 Adam Šmíd, 58:57 Adam Šmíd

Sestava Sokolů: Haleš, Paukrt – Oubrecht, Prix, Bílý, Formánek, Kaluža, Klein, Slabý – Pakosta, Savický, Černý, Zozulák, Teichman, Kučera, Petržela, Kourek