809_20200917_105222.jpg

SOKOLI VSTUPUJÍ DO NOVÉHO ROČNÍKU LIVESPORT SUPERLIGY

V pátek 18. září SOKOLI Pardubice konečně vletí do letošního ročníku florbalové Livesport Superligy. Po dvou odložených zápasech se pardubičtí florbalisté střetnou s pražskou Spartou. Mladý tým povede do boje poprvé v Superlize hlavní trenér Martin Zozulák, asistovat mu bude Ladislav Štancl „Všichni se na první zápasy už neskutečně těšíme. Příprava byla dlouhá. Cítíme, že jsme letos jasným outsiderem a spousta lidí nás dopředu odepisuje, my ale chceme všem ukázat, že Pardubice skutečně do Superligy patří,“ říká trenér A týmu a generální manažer klubu v jedné osobě Martin Zozulák.

Po loňské nepovedené sezóně se komplikace pardubické šatně nevyhnuly ani na začátku té nové. Na konci srpna musel cel tým do karantény, byl odložen pohárový zápas s Brnem a první dva zápasy nového ročníku Superligy. „Byl to pro nás brutální zásah v té nejméně vhodné chvíli. Pořád jsme si opakovali, že je pro nás zásadní udržet tým v tréninku po celou dobu přípravy. Kvůli tomu jsme například nejeli na pražský Czech Open. Bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme před sebou finální fázi přípravy, herní soustředění, pohárový zápas s Hattrickem Brno a závěrečný teambuilding. Vše jsme museli zrušit a improvizovat,“ popisuje komplikace spojené s karanténou Zozulák. Hráči dostali plány na tréninky v domácích podmínkách, aby udrželi kondici. Trénovali i dvakrát denně, k dispozici jim byl i plán pro prevenci zranění po návratu do tréninku. „Vzhledem k tomu, že jsme 14dní byli zavření doma tak jsem překvapen, že jsme nešli zásadně kondičně dolů a stejně tak jsme dokázali docela dobře navázat na herní prvky z posledních tréninků a zápasů. Kluci k tomu přistoupili velmi zodpovědně, jako k celé přípravě a za to jim podle mě patří velký obdiv,“ chválí trenér své hráče.

A chválou trenér Zozulák nešetří ani, když se ohlédne na celou letní přípravu, která byla letos opravdu náročná a dlouhá. Trenéři s týmem pracovali na kondici, herní i mentální stránce. „Za ty 4 měsíce jsme udělali obrovský kus práce. Například kondiční testy letos dopadly suverénně nejlépe v naší historii. V celé přípravě jsme také pilovali nový herní styl. Chuť a ochota hráčů měnit zajeté pořádky byla skvělá,“ popisuje Zozulák. Souhlasí s ním i kapitán týmu Radek Formánek: „Letošní příprava byla asi nejlepší za posledních pár let. Měli jsme ji parádně vyváženou a byla dost rozmanitá. Velká část byla zaměřená na individuální práci a dle výsledků kondičních testů ji všichni plnili na 100 %. Společně jsme poté velmi brzy začali herní tréninky a bylo vidět, že to každého bavilo. Jsme ve skvělé náladě a teď už se všichni těší na začátek sezóny.“ 

V průběhu léta absolvovali SOKOLI jen pár zápasových prověrek – turnaj Prague Challenge, pohárová utkání s Jaroměří a s pražským Startem. Ve všech zápasech pardubický tým zkoušel nový herní styl, s kterým se chce prezentovat v letošní sezoně a většinou také tento styl slavil úspěch. Celkem odehráli Sokoli v přípravě 6 utkání a pouze jednou neslavili výhru. Navíc dokázali soupeřům vstřelit neuvěřitelných 59branek, což je průměr téměř 10 vstřelených branek na utkání. „Spokojený jsem s částmi jednotlivých zápasů. Soupeři nám ukázali spoustu detailů do hry, které musíme hrát jinak nebo lépe. Bohužel mě mrzí, že jsme se nedočkali posledního pohárového zápasu s Hattrickem Brno, který pro nás měl být tím pomyslným vrcholem přípravy. Takhle jdeme do sezony v podstatě bez srovnání se superligovými soupeři,“ zůstává v hodnocení herní přípravy opatrný trenér Zozulák.

Minulý rok opustilo pardubickou šatnu hned několik významných jmen a hráčů. Naopak příchody do sokolské šatny by se daly spočítat na prstech jedné ruky. „Na začátku přípravy se k týmu na testy připojila trojice nových jmen – do pole Marcel Lehký a gólmani Karel Aubus a Jirka Veinfurter. Všichni tři s námi pokračují do sezony. Máca Lehký může být zajímavým zpestřením naší hry, vypadá to, že konečně dospěl a mohl by pro nás být platným hráčem základní sestavy. Oba gólmani ukázali skvělý přístup v přípravě. Karel Aubus s námi jde do sezony jako brankářská dvojka za Martinem Halešem a Jirka Veinfurter je připraven v pozici třetího brankáře,“ představuje posily týmu Martin Zozulák.

Tým je ta pro letošní sezónu velmi mladý a stojí zejména na odchovancích klubu. „Limit to samozřejmě být může, ale to je prostě realita, s kterou musíme pracovat a hledáme na ní spíše pozitiva. Například toho, že k sobě teď mají kluci velmi blízko, znají se dlouhou dobu, a i díky tomu je v kabině pozitivní atmosféra,“ uzavírá bývalý hráč a nyní hlavní trenér pardubických Sokolů Martin Zozulák.

Nálada v kabině trápila SOKOLI zejména v průběhu minulé sezóny, podle kapitána týmu Radka Formánka je právě atmosféra největší změnou, kterou tým prošel: „Parta je výborná. V průběhu prázdnin jsme měli dost týmových akcí, kde se postupně všichni zapracovali do kolektivu. Můžu s klidným srdcem říct, že vztahy v týmu jsou teď mnohem lepší a táhneme za jeden provaz. Největším limitem by mohl být nízký věkový průměr a celkově nezkušenost s velkými zápasy. Na druhou stranu každý zápas náš mladý tým obrovsky posune a pokud zůstaneme pohromadě delší čas, jsem přesvědčen, že se výsledky dostaví velmi brzy.“

A jaké jsou cíle do Livesport Superligy pro tento rok? V tom se trenér Zozulák i kapitán týmu Formánek shodují. Zejména chtějí ukázat, že do nejvyšší soutěže SOKOLI Pardubice patří. „Chceme každopádně předvádět kvalitnější výkony než v loňské sezóně. Sám za sebe bych byl moc rád, kdybychom si po každém zápase mohli s klidným svědomím říct, že jsme do toho dali všechno, poté věřím, že se dobré výsledky dostaví,“ uzavírá Formánek.

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ:

SOKOLI vs. Mladá Boleslav – 8:5

SOKOLI vs. Kanonýři Kladno - 17:5

SOKOLI vs. FB Karlovy Vary – 11:5

SOKOLI vs. FBC Liberec – 7:9

SOKOLI vs. START98 Kunratice – 11:3

SOKOLI vs. Sokol Jaroměř – 5:4p

SOUPISKA SOKOLI PARDUBICE PRO SEZONU 2020/2021:

ČÍSLO DRESU

POST

PŘÍJMENÍ

JMÉNO

ROK NAROZENÍ

1

Brankář

Haleš

Martin

2001

4

Obránce

Oubrecht

Václav

1994

6

Obránce

Kaluža

Vojtěch

2000

10

Útočník

Petr

Patrik

1998

18

Útočník

Kučera

Lukáš

2002

20

Útočník

Kourek

Jan

1994

21

Útočník

Teichman

Ivo

1991

30

Brankář

Veinfurter

Jiří

1996

35

Obránce

Slabý

Lukáš

1999

37

Útočník

Pakosta

Přemek

1998

42

Obránce

Klein

Vojtěch

1997

47

Útočník

Šmíd

Adam

2001

48

Obránce

Prix

Lukáš

1999

58

Útočník

Savický

Jan

1998

66

Útočník

Petržela

David

2000

70

Brankář

Aubus

Karel

2000

73

Obránce

Weinelt

Marek

2001

82

Útočník

Smola

Michal

2002

83

Útočník

Žáček

David

1999

93

Útočník

Černý

Petr

1999

78

Obránce

Lehký

Marcel

1997

98

Obránce

Formánek

Radek

1994