1016_20220808_094853.jpg

SOKOLI vstupují do Poháru Českého florbalu

SOKOLI zahájí vrcholovou část Poháru Českého florbalu již zítra od 19:30 na hřišti brněnských Bulldogs Brno, následovat bude domácí výjezdní utkání proti Znojmu, které se odehraje 21. srpna od 18:00 v Kutné Hoře a skupinovou část uzavřou SOKOLI 30.8 na hřišti dalšího brněnského klubu Troopers.

Stejně jako v minulém ročníku poháru dostanou velký prostor pardubičtí junioři. Po domluvě elitních trenérů budou hrát utkání proti brněnským celkům pouze junioři. "Vzhledem k tomu, že chceme v přípravě A týmu hrát zápasy především se Superligovými týmy, tak nás opakovaně bohužel zklamal los, kdy nebudeme mít tuto možnost ani jednu. I proto jsme se rozhodli, že v poháru dostanou výrazný prostor naši junioři. Po zkušenostech z loňského léta víme, že je to pro naše mladé hráče možnost opravdu kvalitní herní přípravy a sportovního posunu směrem k nejvyššímu levelu. Zároveň ale vnímáme pohár jako soutěž, ve které chceme uspět a dojít co nejdál, jelikož do podzimní části projdou všechna družstva na vyřazovacího pavouka podle svého umístění. Skupinu v poháru tedy i letos odehrajeme tak, že „A“ tým odehraje zápas proti Znojmu v Kutné Hoře v rámci klubového soustředění a ostatní zápasy budou mít na svých bedrech naši junioři", komentuje celou situaci hlavní lodivod pardubické střídačky Ladislav Štancl. 

Bude se psát florbalová pohádka se sezony 2018/2019, kdy SOKOLI zaskočili florbalové hnutí a zvedli nad hlavu pohár pro vítěze Poháru České pojišťovny, když ve finále zvítězili nad FBC Liberec 4:3? 

9.8, 19:30, Bulldogs Brno vs. SOKOLI PardubiceONLINE PŘENOS

21.8, 18:00, SOKOLI Pardubice vs. TJ Znojmo (hráno v Kutné Hoře)ONLINE PŘENOS

30.8., 20:00, Troopers vs. SOKOLI Pardubice