983_20220318_093347.jpg

SOKOLI vstupují do série s Hattrickem Brno

Pardubický “A” tým čeká nejdůležitější fáze sezóny. Ve druhém kole play-down se utkají s Hattrickem Brno.

Karty jsou rozdané jasně. Kdo v této sérii prohraje, padá automaticky do 1. ligy mužů. Vítěz této série se utká v baráži s poraženým finalistou. SOKOLI si tedy budou chtít prodloužit sezónu o jednu sérii. 

Tým Hattricku Brno je superligově méně zkušenější než SOKOLI, to ale před sérií nic neznamená. Hattrick stále touží po premiérové účasti v play-off. Ve třech sezónách v Livesport Superlize se mu to ještě nepovedlo, proto by rozhodně brněnští hráči chtěli hrát Superligu také počtvrté a o pokusit se dosáhnout této mety.

I přes kratší superligovou příslušnost má Hattrick zkušenější tým než SOKOLI. Oporami jsou především Matěj Kostka, který florbalově vyrostl v Otrokovicích, Jiří Juhaňák, jež si zahrál v Bulldogs Brno, FBC Ostrava, nebo například ve Vítkovicích. Dalšími oporami plnými zkušeností jsou Tomáš Brom, Marek Fuchs, David Sládeček a další řada hráčů. Vedle zkušeností má tým Hattricku ale také dravé mládí. Nejvýraznějším z mladíků je bezesporu Šimon Hronek, který si v základní části připsal 18 kanadských bodů. Vedle Hronka jsou nadějní mladíci týmu Hattricku například bratři Kůrovi, nebo Lukáš Lhota, jež je v Brně na hostování z Liberce.

SOKOLI budou mít v této sérii výhodu v ofenzivě. Nejlepší hráč kanadského bodování Hattricku je Tomáš Brom, který zapsal 6 kanadských bodů. U SOKOLŮ je lídrem Adam Šmíd, který zapsal 13 kanadských bodů ve čtyřech zápasech. Dalším klíčem k úspěchu SOKOLŮ můžou být perfektní přesilové hry. V těch vstřelili 8 branek a budou na ně chtít navázat také v sérii s Hattrickem. 

Hattrick má za sebou, podobně jako SOKOLI už jednu sérii play-down. V té ho přehrála Česká Lípa poměrem 4:1 na zápasy a prodloužila Hattrick sezónu. Před touto sérií musí rozhodně zapracovat na svých přesilových hrách. Pouhé dvě vstřelené branky v pěti zápasech není mnoho v herní situaci, která rozhoduje série. Toto ale Hattrick vynahrazuje v defenzivě, v sérii 1. kola play-down obdržel v průměru 5,2 branek na zápas. 

Brněnský tým také našel novou oporu v brankovišti. Všechny čtyři výhry v základní části mu vychytal Zdeněk Raška, v play-down je ale úspěšnějším brankářem týmu Ondřej Kolajta, z vyrovnané brankářské dvojice tedy rozhodně tým může těžit v sérii se SOKOLY. Na druhé straně bude stát jasná jednička pardubického brankoviště Martin Haleš, který zatím nepustil do branky nikoho jiného a povede tým za udržením.

V historickém srovnání je na tom o malý kousek lépe soupeř Pardubic. Soupeři se zatím potkali pouze sedmkrát. Z těchto sedmi utkání hned tři skončily remízou po základní hrací době. Ve zbylých čtyřech odešli SOKOLI třikrát jako poraženi. Jedinou výhru v základní hrací době si SOKOLI připsali v prvním vzájemném zápase této sezóny, když Hattrick porazili 7:5.

Série začíná. SOKOLI hrají o prodloužení sezóny, které je zachrání před pádem do 1. ligy mužů. Povede se “A” týmu úspěšně vstoupit do série?

Komentář hráče “A” týmu Michaela Smoly:

Na víkendové zápasy se těším, jelikož to budou zápasy plné emocí a oba týmy budou chtít odčinit předešle prohrané série. Očekávám opatrné zápasy se spoustou soubojů a nasazení, myslím si ale, že pokud dodržíme herní plán a budeme se soustředit jenom na náš výkon, měli bychom jet do Brna s dvoubodovým náskokem.

Livesport Superliga paly-down, 2. kolo, 1. a 2. zápas:

Sobota, 19. března, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno

Neděle, 20. Března, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno