SOKOLI vyhořeli na výjezdním utkání v Náchodě. S Chodovem prohráli vysoko 4:17

Sokoli nedokázali navázat na výborný výkon z hokejové arény. Ve výjezdním utkání v Náchodě nestačili na tým Chodova. V rámci 17. kola Superligy florbalu prohráli s aktuálně druhým týmem tabulky vysoko 4:17. Tým pod vedením Ladislava Štancla a dvou asistentů tak stále zůstává na posledním místě tabulky.

První třetina utkání nezačala ze strany SOKOLŮ špatně. V prvních minutách byly Pardubice aktivní a zaslouženě mohly jít také do vedení, bohužel šanci v podobě trestného střílení neproměnil Adam Šmíd. Poté začal být produktivní soupeř. V rozmezí pár sekund se trefil Tom Ondrušek a Daniel Eremiáš a skóre bylo na konci 11. minuty 2:0. Pardubice ale dva tvrdé zásahy nijak nesložily. V úvodu 15. minuty se trefil Ivo Teichman a za necelých šestnáct sekund se o vyrovnání postaral Patrik Petr. První třetina už více nenabídla a do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Druhá třetina začala v režii Chodova. Soupeř byl rychlejší, přímočařejší a především efektivní. SOKOLI, jakoby snad zůstali ještě v kabině. Před začátkem druhé přestávky bylo o vítězi už takřka rozhodnuto. Chodov odcházel do kabin za vedení 7:2.

Třetí třetina byla opět bohatá na branky, bohužel velké množství z nich padalo opět do té pardubické. Na konci zápasu svítilo na tabuli hrozivé, ale zasloužené skóre 17:4. V týmu Chodova zazářil šestibodový Daniel Eremiáš, který byl autorem tří branek a tří asistencí.

Možnost ke zlepšení se SOKOLŮM naskytne v osmnáctém kole Superligy, které v pátek 20. prosince absolvuje na Dašické proti Mladé Boleslavi.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:
„Jsem zklamaný z toho, jaký výkon jsme dnes podali a jak jsme se tu prezentovali. Pro to neexistuje omluva, ani naše současné rozpoložení a situace. Byli jsme naivní, slabí v soubojích a vyrobili neskutečné množství chyb, které Chodov nemilosrdně trestal.“

Superliga florbalu, 17. kolo:

FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice 17:4 (2:2,5:0,10:2)

Branky Pardubic: 15:11 Ivo Teichman, 15:27 Patrik Petr, 47:24 Tomáš Dlesk, 57:36 Přemek Pakosta

Sestava Sokolů: Haleš, Levínský – Formánek, Prix, Oubrecht, Bílý, Škeřík, Kaluža, Slabý, Klein – Pakosta, Petr, Šmíd, Žáček, Černý, Teichman, Dlesk, Krigovský, Kourek, Petržela