701_20191003_165831.jpg

SOKOLI vyráží na hřiště lídra soutěže

Pardubičtí florbalisté se opět představí na venkovním hřišti. V sobotu odcestují do Středočeského kraje, kde je od 19 hodin čeká aktuální vůdce superligy – Mladá Boleslav, která v aktuálním ročníku ještě neztratila ani bod. SOKOLI tak absolvují další náročné utkání zkraje nové sezóny.

Úvodní kola zvládla Boleslav bez výrazných problémů. Svěřenci Petra Novotného jsou zatím stoprocentní a skvělé výkony předvádí především Jiří Curney a Jan Natov, kteří dohromady zaznamenali už dvacet bodů.

SOKOLI jsou na tom zatím o poznání hůře. Během minulého víkendu totiž prohráli dvě utkání. Už v pátek nestačili těsně na nováčka soutěže Black Angels a v neděli na výjezdním utkání v Chrudimi nebodovali ani proti silnému Chodovu. I tak hlavní trenér Ladislava Štancl věří v úspěch na boleslavské palubovce. „Po zápase s Chodovem nás čeká další extrémně těžký zápas se spolufavoritem celé soutěže. Všichni dobře víme, v jaké jsme před zápasem pozici a že nás nečeká nic lehkého. Ale jdeme do toho s odhodláním a chceme v Boleslavi navázat na dvě dobré třetiny s Chodovem.“

Za zmínku stojí i fanouškovská základna obou týmu. V rámci pátého kola se utkají dva nejnavštěvovanější kluby uplynulé superligové sezóny.

Superliga florbalu, 5. kolo:

sobota 5. října, 19:00, Městská sportovní hala Mladá Boleslav: Florbal Mladá Boleslav – SOKOLI Pardubice