748_20200220_145944.jpg

SOKOLI vyrazí směr Praha, kde se utkají v neděli s Bohemkou

SOKOLI vstupují do závěrečných kol základní části nejvyšší florbalové soutěže u nás. Tentokrát vyrazí v rámci 25. kola do hlavního města, kde je v neděli od 17 hodin čeká na Děkance duel s FbŠ Bohemians. Zatímco SOKOLI z posledních pěti zápasu nedokázali ani jednou bodovat a čeká je tak jistý boj o play down, Klokani mají příjemnější starosti. Klub z Vršovic skončí v tabulce nejhůře pátý a svoji pozici v tabulce může v závěrečných kolech ještě vylepšit.

Bohemka zažívá po novém roce skvělou formu, kterou by ráda přenesla do bojů o titul. Prezentují se především skvělým a rychlím přechodem do útoku a efektivním zakončením. Však hned trojice hráčů se v kanadském bodování dostala nad hranici čtyřiceti bodů. Filip Forman, Matyáš Krebner a Jakub Šárka se společně podepsali pod 133 branek vršovického týmu.

SOKOLI nezvládli především poslední duel s rivalem z Liberce, se kterým prohráli vysoko 3:10. Předtím ale podali sympatický výkon doma s Ostravou, a právě na ten by rádi v posledních dvou kolech herně navázali. Jak se jim to povede, se dozvíme již tuto neděli 23. února od 17 hodin.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„V minulém kole se nám hrubě nepovedl zápas v Liberci, takže je prvotním cílem podat opravdu zlepšený výkon. Zároveň víme, že je to předposlední prověrka před play down a podle toho k tomu přistupujeme. Bohemka se připravuje na play-off a po novém roce hraje ve výborné formě, takže naší snahou bude se jí co nejvíce vyrovnat.“