Související zápas

SOKOLI Pardubice
1066_20230104_100302.jpg

SOKOLI začnou nový kalendářní rok zápasem s BLACK ANGELS

První utkání roku 2023 přinese fanouškům na Dašické zápas s pražskými BLACK ANGELS. Bitva o body do superligové tabulky začne netradičně ve čtvrtek od 19 hodin.

BLACK ANGELS se aktuálně nachází na sedmé příčce v tabulce Livesport Superligy se sedmibodovou ztrátou, ale zápasem k dobru za šestým Chodovem. Soupeř Pardubic hrál před Vánocemi ve velmi dobré formě. V posledním zápase sice prohrál ve vyrovnaném zápase na hřišti Sparty, před tímto zápasem ale táhnul vítěznou šňůru šesti výher v řadě. K tomu týmu trenéra Janečka pomáhá hned několik faktorů. Jedním z nich byla například parádní forma v domácích zápasech, ve kterých nasbírali čtyři z těchto šesti výher nebo dobré individuální výkony lídrů týmu, kterým kraluje Jakub Boček, který má na svém kontě 26 kanadských bodů.

Forma SOKOLŮ byla na konci kalendářního roku slušně řečeno špatná. Hráči pardubického týmu čekají už sedm zápasů na zisk bodu. V posledních čtyřech zápasech navíc nebylo v Livesport Superlize horšího týmu, když měli SOKOLI skóre -27 s pouhými sedmi vstřelenými góly. Nyní ale začíná nová kapitola v novém roce a hráči mají možnost vylepšit svou pozici v tabulce, aktuálně se totiž nachází až na předposledním třináctém místě.

V prvním vzájemném utkání této sezóny se z vítězství radovali SOKOLI, kteří vyhráli na půdě BLACK ANGELS 12:8. Vítězství režíroval pětibodový Adam Šmíd, 3+1 zapsal Martin Zozulák a stejným příspěvkem přispěl i Přemek Pakosta, který ale do čtvrtečního utkání z důvodu zranění nenastoupí.

V kolonce H2H se z devíti vzájemných střetnutí pětkrát radovali hráči BLACK ANGELS, dvakrát SOKOLI a dvakrát muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. "Specialistou" na duely s BLACK ANGELS je na pardubické straně Adam Šmíd, který má z posledních čtyřech vzájemných zápasů fantastických 14 bodů. Na straně "černých andělů" se ve vzájemných duelech nejvíce daří Kubovi Bočkovi, který zapsal 7 kanadských bodů.

17. kolo Livesport Superligy začíná ve čtvrtek 5. ledna v 19 hodin.

Komentář kapitána týmu Jakuba Buriana:

"Konec roku nám z různých důvodů absolutně nevyšel a celý tým si toho je vědom. Hodně nás to trápilo, spoustu věcí jsme si vyříkali a teď už je jenom na nás, abychom to přenesli i na hřiště, protože takhle se prezentovat prostě nemůžeme. Fanouškům dlužíme především za naše poslední domácí zápasy velkou omluvu a já věřím, že od čtvrtka bude k vidění úplně jiný tým než během prosince."

Livesport Superliga, 17. kolo:

Čtvrtek, 5. ledna, 19:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS