754_20200305_192914.jpg

SOKOLI ZAHÁJÍ PLAY DOWN NA HŘIŠTI BLACK ANGELS

SOKOLI vstupují do klíčové fáze sezony, o setrvání v nejvyšší soutěži se utkají s Black Angels. Soupeř zažil letos premiérovou účast mezi elitou a nutno říct, že si nevedl vůbec zle. Pražskému týmu totiž uniklo setrvání v Superlize pouze o bod. Dramatické zápasy v sobotu a v neděli odstartují shodně od 16 hodin na palubovce soupeře.

Pardubice čeká v boji o záchranu tým, s nímž v základní části dvakrát padly. V obou případech to ale byly velice vyrovnané duely, ve kterých dohromady padlo 40 branek! První duel se odehrál venku. Black Angels porazil Pardubice 11:10, a to především díky skvělým výkonům Renčína s Bočkem. Druhé vzájemné utkání mělo pro nás hororový konec. V domácím zápase jsme sice vedli po úvodní dvacetiminutovce 6:0, ale po obrovském zaváhání jsme utkání ztratili v následujících dvou třetinách. Black Angels nakonec divoké utkání vyhráli 10:9.

V boji o záchranu bude velice důležité udržet na uzdě právě Renčína s Bočkem, kteří si ve vzájemných zápasech připsali 16 kanadských bodů. Za zmínku ale stojí i dobré statistiky našich hráčů. Nejlépe si v kanadském bodování v základní části vedli Pakosta, Kourek a Teichman, kteří se dohromady postarali o 82 branek.

Že se dá očekávat vyrovnaná série, dokazuje statistické porovnání obou soupeřů. Oba celky mají shodnou úspěšnost v přesilovkách (34 %), vyrovnaná čísla se týkají také střelby. Srovnání, ve kterém ale soupeř zaostává, je návštěvnost. SOKOLI se i v této sezoně mohou pyšnit nejvyšší průměrnou návštěvností na domácím hřišti, která činí více než 500 diváků na zápas. Právě na skvělé fanoušky bude A-tým spoléhat následující týden, kdy hostí Black Angels na Dašické. Utkání se odehrají 14. a 15. března od 17 hodin.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:
„Play down je naprosto nová soutěž, kde bude rozhodovat nasazení, disciplína a naprostá oddanost týmu. Hraje se o vše a podle toho to bude na hřišti z obou stran vypadat. V základní části jsme s Black Angels odehráli dva vyrovnané zápasy, ze kterých jsme ale nevytěžili ani bod. I vzhledem k postavení obou týmů v tabulce je favorit série jasný. My ale jdeme do play down s odhlodáním a vírou v úspěch a udržení Superligy v Pardubicích.“

Série 1. kola play down Superligy florbalu:

1. zápas: sobota 7. března, 16:00, SH Děkanka: BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice

2. zápas: neděle 8. března, 16:00, Jedenáctka VS: BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice

3. zápas: sobota 14. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS

4. zápas: neděle 15. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS

Případné další zápasy budou doplněny.