1006_20220602_123950.jpg

SOKOLI zahájili přípravu na novou sezónu

V úterý 31. května zahájil společnou část letní přípravy mužský „A“ tým. Jaké je složení hráčského kádru a jaké budou cíle týmu?

Vzhledem k tomu, že se ještě na konci dubna hrála baráž a hráči měli tedy celý květen volno, je letošní příprava krátká a specifická v tom, že potřebujeme co nejvíce odpracovat v červnu než přijde červencová individuální příprava. Všichni  si dostatečně odpočinuli a hned od začátku se tak do tréninků pustili s maximálním nasazením a úsilím. Jsem moc rád za posílení a doplnění realizačního týmu a především na složením kádru, který v případě, že ze sebe každý vydá to nejlepší, co v něm je, má svůj potenciál. Věřím, že zkušenosti namíchané s našimi mladými hráči budou fungovat a posunou celý tým k lepším výsledkům. Hlavním cílem přípravy je dostat z hráčů maximum možného tak, abychom byli v září připraveni, a to jak kondičně, tak herně. Na základě toho si pak budeme stanovovat společné a konkrétní cíle do sezóny,“ říká staronový lodivod pardubické střídačky Ladislav Štancl.

Kondiční část přípravy povede stejně jako v minulém roce Ondřej Almaši. „Po náročné a hlavně dlouhé sezoně bude na přípravu „méně“ času než tomu bývalo, v tuto dobu už se většinou makalo. Kluci už jsou v procesu a udržují se nebo plní „najížděcí“ plán, který přejde v relativně těžký a intenzivní červen. Máme tematicky zaměřené dny, kde přes celý týden pokryjeme ty nejdůležitější kvality, které jsou potřeba. V porovnání s minulou přípravou bude více běhání různých intenzit, samozřejmě ne žádné extra dlouhé tratě ale bude to pestré a výživné. Posilovnu asi netřeba zmiňovat, už od minulé sezony máme výborné zázemí, kde to jde opravdu samo a z hlediska možností nám to naši práci hodně ulehčilo. Je vidět jak z toho celý klub a hráči těží. Červenec pak budou kluci makat podle individuálních plánů a srpen se znovu vidíme," přibližuje plán kondiční části trenér "Almi".

První přípravné zápasy čekají "A" tým na konci června. O přesných termínech budeme informovat na webových stránkách a sociálních sítích.


Aktuální složení hráčského kádru

Brankáři: Martin Haleš, Karel Aubus, Matěj Denemark

Hráči: Jakub Burian, Petr Čern, Vojtěch Kaluža, Vojtěch Klein, Jiří Kohoutek, Petr Křinka, Matyáš Mík, Jan Nezval, Přemek Pakosta, Lukáš Prix, Vojtěch Rusin, Matouš Sákra, Jan Savický, Lukáš Slabý, Adam Šmíd, Ivo Teichman, Martin Zozulák, David Žáček

Složení realizačního týmu

Hlavní trenér: Ladislav Štancl

Asistent trenéra: Milan Randa

Kondiční trenér: Ondřej Almaši

Trenér brankářů: Jakub Víšek

Fyzioterapeutka: Kateřina Levínská

Sportovní psycholog: Jakub Stejskal