1000_20220510_162414.jpg

SOKOLSKÁ VÝZVA 2022

Máš ambice hrát florbal na nejvyšší úrovni? Chceš se zlepšovat jako sportovec, florbalista i jako člověk? Chceš poznat tréninkový proces v Superligovém klubu?

Pak je SOKOLSKÁ VÝZVA určená právě pro tebe. Čtvrtým rokem veřejně otevíráme možnost prosadit se do všech našich elitních týmů včetně mužského A týmu - dorostenci, junioři a muži. Jedním z hlavních poslání Sokolské výzvy ale není pouze fakt, že se můžete zkusit prosadit do jednoho z našich elitních týmů, ale především možnost nahlédnout do tréninkového procesu, poznat prostředí Superligového oddílu a strávit nějaký čas pod vedením našich klubových trenérů. Konkrétní podoba průběhu Sokolské výzvy, zapojení do tréninku a další náležitosti, budou pak určeny podle počtu přihlášených, které o tom budeme informovat. Dojem a poznatky především z první Sokolské výzvy, která ještě nebyla ovlivněna Covidovou situací, nám ukázaly, že strávení takového času s nasátím zkušeností, postřehů a různých pohledů, může být velkým přínosem do přístupu a další práce hráče. Sokolská výzva je určena pro hráče od ročníku 2007 a starší.

Stejně jako tomu bylo loni, tak i letos otevíráme Sokolskou výzvu i pro trenéry! Výzva je pro všechny trenéry, kteří by se chtěli zapojit do našeho klubového dění, podílet se na hráčském rozvoji a poznat prostředí Superligového klubu. Každý trenér, kterého zajímá, jak se u nás pracuje s hráči, na co je zaměřený tréninkový proces a jaká je naše klubová vize a filozofie s námi může prožít celý den, kdy mu vše představíme a ukážeme.

Jak bude SOKOLSKÁ VÝZVA vypadat?

Všichni potenciální adepti absolvují buď jednodenní soustředění v našem Tréninkovém centru v Pardubicích nebo určené tréninkové jednotky, na kterých se domluvíme. Vše se bude odvíjet od počtu přihlášených. V rámci toho všeho si hráči zatrénují pod vedením elitních pardubických trenérů a společně s nimi budou trénovat i hráči Sokola v dané kategorii.

Ve stejném duchu se bude odvíjet i program všech přihlášených trenérů, se kterými nejdříve projdeme náplň tréninkového procesu, jeho zaměření, jak z pohledu metodického, tak rozvojového. Po celou dobu budete moct diskutovat nad děním na hřišti a dovědět se vše, co vás bude zajímat.

Termín SOKOLSKÉ VÝZVY bude upřesněn po uzávěrce přihlášek!!

Přihlášky na SOKOLSKOU VÝZVU zde: https://docs.google.com/forms/...

Deadline přihlášek 31. 5. 2022

Vyjádření šéftrenéra klubu Ladislava Štancla

Po první výzvě, která byla již před dvěma lety, jsme měli spoustu pozitivních ohlasů od účastníků. I pro nás samotné to byl velmi inspirativní a zajímavý den, ze kterého jsme si odnesli další podněty a inspiraci do další klubové práce. Proto jsme se rozhodli, že budeme tuto akci realizovat každoročně. Bohužel loni bylo vše ovlivněno druhou vlnou Covidu a výzva nemohla proběhnout dle našich představ v plném rozsahu. Nicméně se do ní přihlásilo několik hráčů, kteří u nás absolvovali několik tréninků a drtivá většina z nich se pak stala nedílnou součástí našich týmů dorostenců a juniorů. Naší filozofií a prioritou je i nadále pracovat s vlastními odchovanci, nicméně chceme navázat i na otevřenost a sdílení know-how vůči hráčům a trenérům z celého regionu. Věříme, že Sokolská výzva je pro hráče nejen možností zkusit se prosadit do našich elitních týmů, ale hlavně motivací do další práce a zlepšování svých sportovních a florbalových dovedností. Pro trenéry pak možnost inspirace a stejně tak zapojení se do našeho klubového trenérské týmu u některé z kategorií.