1106_20230412_152016.jpg

SOKOLSKÁ VÝZVA 2023

Máš ambice hrát florbal na nejvyšší úrovni? Chceš se zlepšovat jako sportovec, florbalista i jako člověk? Chceš poznat tréninkový proces v Superligovém klubu? Pak je SOKOLSKÁ VÝZVA určená právě pro tebe!

Již pátým rokem veřejně otevíráme možnost prosadit se do všech našich elitních týmů včetně mužského „A“ týmu - dorostenci, junioři a muži. Jedním z hlavních poslání Sokolské výzvy ale není pouze fakt, že se můžete zkusit prosadit do jednoho z našich elitních týmů, ale především možnost nahlédnout do tréninkového procesu, poznat prostředí Superligového oddílu a strávit nějaký čas pod vedením našich klubových trenérů. Konkrétní podoba průběhu Sokolské výzvy, zapojení do tréninku a další náležitosti, budou pak určeny podle počtu přihlášených, které o tom budeme informovat. Dojem a poznatky především z první Sokolské výzvy, nám ukázaly, že strávení takového času s nasátím zkušeností, postřehů a různých pohledů, může být velkým přínosem do přístupu a další práce hráče. Sokolská výzva je určena pro hráče od ročníku 2008 a starší.

Stejně jako tomu bylo loni, tak i letos otevíráme Sokolskou výzvu i pro trenéry! Výzva je pro všechny trenéry, kteří by se chtěli zapojit do našeho klubového dění, podílet se na hráčském rozvoji a poznat prostředí Superligového klubu. Každý trenér, kterého zajímá, jak se u nás pracuje s hráči, na co je zaměřený tréninkový proces a jaká je naše klubová vize a filozofie s námi může prožít celý den, kdy mu vše představíme a ukážeme.

Jak bude SOKOLSKÁ VÝZVA vypadat?

Všichni potenciální adepti absolvují jednodenní soustředění v našem Tréninkovém centru v Pardubicích nebo určené tréninkové jednotky, na kterých se domluvíme. Vše se bude odvíjet od počtu přihlášených. V rámci toho všeho si hráči zatrénují pod vedením elitních pardubických trenérů a společně s nimi budou trénovat i hráči Sokolů v dané kategorii.

Ve stejném duchu se bude odvíjet i program všech přihlášených trenérů, se kterými nejdříve projdeme náplň tréninkového procesu, jeho zaměření, jak z pohledu metodického, tak rozvojového. Po celou dobu budete moct diskutovat nad děním na hřišti a dovědět se vše, co vás bude zajímat.

Termín SOKOLSKÉ VÝZVY: NEDĚLE 28.5.2023

Přihlášky na SOKOLSKOU VÝZVU zde: https://forms.gle/ReBg6xubFEuYEC2Z7

Deadline přihlášek 19. 5. 2023

Vyjádření šéftrenéra klubu Ladislava Štancla:

"Po první i dalších výzvách, které jsme uskutečnili, , jsme měli spoustu pozitivních ohlasů od účastníků. I pro nás samotné to byl velmi inspirativní a zajímavý den, ze kterého jsme si odnesli další podněty a inspiraci do další klubové práce. Proto není důvod, proč bychom Sokolskou výzvu letos nevypsali znova. V posledních letech se nám do výzvy přihlásili hráči, kteří u nás pak začali působit v dorostu i juniorech a stali se pevnou součástí našeho klubu. Ostatní pak zasílali velmi pozitivní zpětnou vazbu, za což jsme samozřejmě rádi. Naší filozofií a prioritou je i nadále pracovat s vlastními odchovanci, nicméně chceme navázat i na otevřenost a sdílení know-how vůči hráčům a trenérům z celého regionu. Věříme, že Sokolská výzva je pro hráče nejen možností zkusit se prosadit do našich elitních týmů, ale hlavně motivací do další práce a zlepšování svých sportovních a florbalových dovedností. Pro trenéry pak možnost inspirace a stejně tak zapojení se do našeho klubového trenérské týmu u některé z kategorií."