Sokolské derby ovládl domácí tým. Pardubice skvěle rozehraný zápas ztratily v poslední třetině

A-tým včera vyrazil směr Praha, kde bylo v plánu sokolské derby s Vinohrady. Předehrávku 21. kola jsme navíc mohli sledovat od 17 hodin živě na programu ČT sport. I přes velice nadějný výsledek po prvních dvou třetinách nakonec Pardubice nepřivezly ani bod.

SOKOLI vstoupili do derby s Vinohrady výtečně! Už od úvodu utkání působili sebevědomě a koncentrovaně, navíc se prezentovali aktivní hrou, která přinesla ovoce ve 12. minutě utkání, kdy se prosadil Ivo Teichman. Vinohrady si nedokázaly vytvořit žádné výraznější šance, a to především díky skvěle zformované obraně hostů. Vedení Pardubic tak vydrželo do konce úvodní třetiny.

Druhá třetina přinesla bohužel velice rychle vyrovnání, když přesně zamířil Martin Skřivánek. Odpověď dokázali SOKOLI najít velice rychle, prosadil se Jan Savický. A tímto způsobem to šlo až do poloviny třetí třetiny. Pardubice vždy vedly, ale soupeř pokaždé vyrovnal. Za stavu 4:4 se nabídla pardubickému týmu veliká šance utkání rozhodnout, když přišel čtyřminutový trest pro kapitána domácích. To se ale nestalo a naopak chybou a složitou rozehrou poslali SOKOLI do úniku Jana Svobodu, který individuální akcí zařídil v oslabení domácím poprvé v zápase vedení. Vedení domácí ještě navýšili a to přesnými zásahy Martina Skřivánka a opět také Jana Svobody. Snížit už dokázal pouze Lukáš Prix.

SOKOLI tak ztratili solidně rozehrané utkání a s Vinohrady prohráli 5:7. Další superligový zápas sehrají Pardubice doma 27. ledna v televizním utkání s Hattrickem Brno.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:
„Hráčům jsme před utkáním říkali, že rozhodnou přesilovky, a to se potvrdilo. Mementum zápasu byl fakt, že jsme nedokázali potrestat vyloučení 2+2 a naopak jsme inkasovali. Domácí byli tedy o tento kousek dnes efektivnější a lepší.“

Superliga florbalu, 21.kolo:

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 7:5 (0:1,3:2,4:2)

Branky Pardubic: 12:32 Ivo Teichman, 23:46 Jan Savický, 30:16 Jan Kourek, 46:55 Jan Savický, 56:27 Lukáš Prix

Sestava Sokolů: Levinský, Haleš – Formánek, Bílý, Oubrecht, Prix, Kaluža, Slabý, Klein, Smola – Teichman, Žáček, Savický, Šmíd, Pakosta, Kučera, Kourek, Petržela, Černý