759_20200314_201832.jpg

SOKOLŮM předčasně končí sezona 2019/2020

Včera v podvečer rozhodl výkonný výbor České ho florbalu o ukončení všech florbalových soutěží pro tuto sezónu. Pro pardubické Sokoli to znamená, že zůstávají v Superlize florbalu i pro příští sezónu. „Ukončení florbalové sezony je naprosto logický a očekávaný krok ze strany vedení ČF. Stejným směrem se ubírají i ostatní sporty po celém světě a v tuto chvíli jsou zcela určitě důležitější věci než sport. Nicméně to samozřejmě nechává kaňku na celé sezoně, protože Superligu pro příští sezonu jsme si chtěli rozhodně vybojovat na hřišti a dokázat všem, že Pardubice do nejvyšší soutěže stále patří. Věřím tomu, že se z celého ročníku dostatečně poučíme a příští sezonu se vrátíme lepší,“ okomentoval rozhodnutí Českého florbalu generální manažer klubu Martin Zozulák.

Pardubičtí florbalisté se v sezóně 2019/2020 nepředvedli v dobré formě a základní část Superligy zakončili na posledním místě. Cestu k záchraně zahájili proti týmu Black Angels, ale po prvním herním víkendu ztráceli v sérii dva zápasy. „Upřímně z nás spadl obrovský balvan. Rozhodnutí Českého florbalu respektujeme, jsme za něj nakonec velmi rádi a nebudeme si nic nalhávat, zahrálo nám trochu do karet. Situace nebyla jednoduchá, rádi bychom si uhráli udržení v superlize na palubovce a měli jsme ještě vcelku dost možností, ale tuto nenadálou situaci nikdo z nás hráčů nemůže ovlivnit. Nezbývá než hodit tuto herně zpackanou sezónu za hlavu a soustředit se na další ročník nejvyšší soutěže, abychom byli lepší,“ říká kapitán týmu Sokolů Radek Formánek.

I když v letošní sezóně byla situace v A týmu složitá a často se to projevilo i na hřišti a na výsledku zápasu, mohou se pardubičtí fandové na Superligu těšit i další rok. „Každý sportovec a stejně tak i náš tým by si vše raději vybojoval a dohrál na hřišti, ale vzhledem k dané situaci vedení Českého florbalu jednalo tak, jak muselo a je třeba to plně respektovat. Naše motivace napravit tuto nepovedenou sezónu bude o to větší. Nejsme jediní, koho toto rozhodnutí ovlivnilo, ale v současné době jsou určitě důležitější věci, kterým musí ve ostatní ustoupit,“ komentuje nastalou situaci trenér Sokolů Pardubice Ladislav Štancl.

Sezóna tedy končí poněkud netradičně a pro mnoho hráčů, týmů i fanoušků rozpačitě, nic to ale nemění na tom, že je třeba poděkovat všem, kteří se jí účastnili a umožnili pardubickému Sokolu se zas o něco posunout. “Celkově mám za to, že Pardubice jako klub do nejvyšší soutěže patří – dlouhodobě parádní návštěvnost, doprovodné akce, fanoušci, zázemí pro nás hráče, výchova mládeže. Všechno to pomohl ohromně posunout Peťa Musil, kterému bych i touto cestou za celou kabinu rád poděkoval. Děkuji také našim věrným fanouškům, celému vedení klubu, rodičům našich mladých nadějí. Každý pozitivní ohlas nás velmi potěšil a zároveň dodal trošku energie. Sport teď ustupuje na vedlejší kolej, hlavní je abychom bylo všichni zdraví a měli se rádi. Díky, Foro.”