Související zápas

SOKOLI Pardubice
1076_20230125_104544.jpg

SOKOLY čeká daleký výjezd do Otrokovic

Další důležitý zápas čeká pardubické hráče v pátek. Na otrokovickém "Štěrkovišti" jim budou soupeřem místní Panthers.

Hráči otrokovického týmu se po velmi nepovedeném startu sezóny začali postupně zvedat. Z prvních dvanácti zápasů se jim podařilo zvítězit pouze na půdě nováčka z Karlových Varů. Po této dlouhé sérii se ale svěřencům trenéra Ševčíka začalo dařit a z pěti utkání vyhráli tři, když porazili Českou Lípu, SKV a podruhé v sezóně také Karlovy Vary. Díky těmto výhrám se dostali v tabulce mimo jiné před SOKOLY. V novém kalendářním roce ale znovu začali panteři sérii proher, která je aktuálně třízápasová. K prolomení této série může vést hned několik faktorů, prvním je dobrý výkon jasné brankářské jedničky týmu Adam Kohúta, který strávil v brankovišti 866 minut. Ačkoliv se už trenér Ševčík nemůže spolehnout na bodové příděly Ronalda Gašparíka, který přestoupil do Mladé Boleslavi, má v týmu stále mnoho nebezpečných hráčů, těm s 27 kanadskými body vévodí František Vykopal.

SOKOLŮM se v rámci SCHOOL MATCHE po dlouhé době podařilo přerušit dlouhou sérii proher. Na výhru proti České Lípě se budou pokoušet navázat v dalším ze série důležitých utkání pro konečné umístění, Otrokovice se totiž aktuálně nachází pouhý bod před Pardubicemi, případná výhra by tedy hráče posunula právě před jejich soupeře na 12. místo. To, že se Otrokovice dají porazit SOKOLI zjistili již v prvním vzájemném zápase této sezóny, když na Dašické zvítězili před fantastickou kulisou 7:5.

Povede se SOKOLŮM ve venkovním zápase zvítězit po více než čtvrt roce?

Komentář hráče “A“ týmu Vojtěcha Kleina:

"Páteční výjezd do Otrokovic určitě nebude nic jednoduchého. Zápas po dlouhé cestě ve všední den klade velké nároky na každého hráče. Náš soused v tabulce má za sebou pár těsných proher a určitě nebude chtít, abychom si body jednoduše odvezli. Pořád ale bude jen na nás, zda navážeme na výkon proti České Lípě a na Štěrkovišti nějaké body vybojujeme."

Livesport Superliga, 21. kolo:

Pátek, 27. ledna, 18:00, SH Štěrkoviště Otrokovice: PSG Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice