829_20201120_104554.jpg

SOKOLY PŘED RESTARTEM LIVESPORT SUPERLIGY POSÍLÍ TOMÁŠ KUCHARIČ

Do pardubického kádru míří na krátkodobé hostování znojemské ofenzivní eso. Sokolský dres bude v prosinci oblékat jejich dlouhodobě nejproduktivnější hráč, Tomáš Kucharič. „Program, který nás v prosinci čeká bude velmi náročný, a proto se snažíme na toto období posílit a náš kádr rozšířit,“ vysvětluje novou posilu trenér Sokolů Pardubice Martin Zozulák.

Livesport Superliga se opět pomalu ale jistě rozjíždí po vynucené koronavirové pauze a pardubický tým do ní naskočí se zcela novou posilou na pozici levého křídla. Tomáš Kucharič přichází na hostování z prvoligového klubu TJ Znojmo LAUFEN. „Příchodem Tomáše reagujeme na současnou naprosto výjimečnou situaci. Žádné týmy mimo těch superligových nemohou hrát ani trénovat. V tuto chvíli můžeme oslovit hráče, které by za normálních okolností v podstatě nebylo možné do Pardubic dostat. Jsem přesvědčen, že to je zajímavý transfer nejen pro nás ale i pro Znojmo, protože udržíme jejich klíčového hráče v tréninku a v zápase. Zároveň je to reakce na náš velmi úzký kádr, který se stále potýká se zraněními,“ říká pardubický trenér Martin Zozulák.

Osmadvacetiletý zkušený útočník není v nejvyšší soutěži žádným nováčkem, má za sebou celkem 99 utkání, ve kterých získal celkem 105 kanadských bodů a vstřelil úctyhodných 72 branek. V první lize je pak jeho bilance ještě lepší, v 207 zápasech nasázel soupeřům neuvěřitelných 207 branek a na dalších 145 se podílel asistencí. Tato čísla bude chtít Tomáš Kucharič v Pardubicích určitě potvrdit.

„Nabídka z Pardubic je pro Tomáše i pro nás jako klub zcela jistě velmi zajímavá, vzhledem k tomu, že Superliga se dá do chodu dříve než naše soutěž, je pro nás vítanou možností poslat svého elitního střelce na zápasovou stáž. Navíc Tomášovi úvod sezóny nevyšel úplně dle jeho představ, očekává od sebe výrazně větší bodový přísun, a právě měsíční pobyt v nejvyšší soutěži by ho mohl nakopnout k tomu, aby po restartu 1.ligy mužů táhl celý tým v boji o play-off,“ uvedl manažer oddílu a zároveň hlavní trenér TJ Znojmo LAUFEN Jan Šťastník.