661_20190412_185253.jpg

Starší žáci budou v sobotu v Hradci Králové útočit na postup na MČR

Starším žákům vrcholí sezona, v sobotu v Hradci Králové odehrají kvalifikaci na Mistrovství České republiky. Jsou dva kroky od postupu na finálový turnaj sezony, v semifinále se utkají s Náchodem, do bojů o cenné kovy postupuje pouze jeden tým ze čtyř, které mezi sebou budou v Hradci Králové měřit síly.

První tým starších žáků Sokola skončil v dlouhodobé soutěži na druhé příčce za Hradcem Králové, jenž se v semifinále utká s Vysokým Mýtem, a Pardubice změří své síly s Náchodem. „Upřímně, postup na MČR by byl fajn, ale nějakou extra velkou váhu tomu nepřikládáme. Byl by nesmysl v této kategorii hodnotit sezonu podle dvou zápasů v play off. Pro nás je důležité, že jsme za celou sezonu opět ušli obrovský kus cesty dál, ať už po florbalové stránce nebo poté mimo hřiště,“ říká trenér starších žáků Dominik Chmelař.

Přesto neberou sobotní utkání na lehkou váhu, hrát se bude 3x 12 minut, bude tak potřeba soustředit se od prvních minut, nebude možnost opravy. „Každopádně v sobotu necháme na hřišti vše a o postup se popereme. Máme proti sobě silné soupeře, se nimiž byla po celou sezónu radost hrát, takže očekáváme nespoutaný mládežnický florbal, který bude diváky zvedat ze sedadel. Budeme se chtít prezentovat aktivní, kombinační a technickou hrou. Zároveň se budeme držet hesla, které si připomínáme před každým zápase: „Buďme kreativní, ale ne hloupí.” Ať už to dopadne jakkoliv, tak sezona pro nás zdaleka nekončí a budeme se bavit nejen florbalem dál,“ zůstává na pozitivní vlně trenér Chmelař.

Rozpis zápasů

9:00 1. semifinále: 
Hradec Králové – Vysoké Mýto

10:15 2.semifinále: 
 Sokol Pardubice – Náchod

12:00 O 3.místo

13:15 Finále