1205_20240502_111919.jpg

Starším žákům startuje MČR v Mladé Boleslavi

Již zítra se v Mladé Boleslavi rozehraje MČR starších žáků. Pardubičtí SOKOLI se ve skupinové fázi střetnou s Havířovem a pořádající Mladou Boleslaví.

Starší žáci AKADEMIE prošli ligovým ročníkem jako nůž máslem. Z dvaceti zápasů prohráli svěřenci trenéra Jakuba Víška pouze jeden jediný a na Mistrovství České republiky tak postoupili z prvního místa. „Samozřejmě to zní pěkně, ale samotné výsledky pro nás nemají nějakou extra hodnotu. Já jsem především rád, že si kluci během ligových zápasů mohli vyzkoušet spoustu různých rolí a situací. Každý z hráčů si vyzkoušel hrát minimálně na 3 postech, několikrát jsme dostali kluky do cíleného diskomfortu, některé zápasy si vedli úplně sami bez realizačního týmu, a to že to nakonec zvládli s takovou bilancí je jenom bonus. Ale ano, jsme spokojení, že se nám podařilo zajistit si postup na MČR bez nějakého výrazného stresu, teprve tam se však ukáže, jak na tom v tuhle chvíli jsme.", komentuje dominanci mladíků trenér Víšek. 

Na závěrečný turnaj postoupilo pouze 12 celků. Družstva jsou rozdělena do čtyř základních skupin po třech účastnících, ve kterých hrají utkání jednokolově systémem každý s každým. Vítězové skupin postupují přímo do čtvrtfinále, družstva na 2. a 3. místě hrají osmifinále (křížem) s družstvy na 2. a 3. místě z jiné skupiny. 

Pardubičtí mladící se ve skupině utkají s Mladou Boleslaví a Havířovem. 

pátek, 3.5., 13:00, SOKOLI vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Black - ONLINE PŘENOS

pátek, 3.5., 17:00, SOKOLI vs. 1. SFK Havířov - ONLINE PŘENOS

Všechna utkání budou navíc přenášena živě na VIDEOPLATFORMĚ ČESKÉHO FLORBALU. Zvýhodněný balíček, díky kterému můžete sledovat všechna utkání, můžete zakoupit za 89,- Kč.

Více informací o turnaji naleznete na oficiálních stránkách https://mcr.ceskyflorbal.cz/