649_20190301_143008.jpg

Trenér Milan Randa hodnotí základní část KB ligy juniorů z pohledu Sokola

Pardubičtí junioři mají za sebou osmnáct utkání ve skupině A, s dvaadvaceti body skončili na desáté příčce, vyřazovací boje tak začnou předkolem. Po novém roce se jim přestalo dařit a prohráli devětkrát v řadě, tuto šňůru ale ukončili v pravou chvíli, v posledním utkání zákládní části porazili 11:10 po nájezdech Black Angels.

Jak hodnotíš vaše výkony ve skupině A?

S výkony ve skupině A panuje spokojenost. Dokázali jsme si, že dokážeme hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv a že nejsme jenom tým do počtu. První polovina zápasů se nám celkem dařila, hráli jsme to, co jsme si řekli a to mělo za výsledek, že jsme z prvních osmi zápasů nebodovali pouze v jediném. Po novém roce jsme ale začali mít v zápasech několikaminutové výpadky, kdy nám soupeř nasázel několik branek a než jsme se z toho oklepali, tak bylo po zápase .

Skončili jste na 10. místě a musíte již do předkola play off, berete alespoň pozitivně to, že nyní nevypadnete ze zápasového tempa? 

Nebudu lhát, že by asi bylo příjemnější postoupit přímo do osmifinále a vyhnout se tak nevyzpytatelnému předkolu, ale konečné umístění na 10. místě je asi odrazem našich dovedností, takže to musíme brát tak, jak to je. 

Od začátku nového roku se vám příliš nedaří, kde hledat příčiny? 

Jsou to ty několikaminutové výpadky, naivní hra v pásmu a někdy touha honit si svoje vlastní ego na úkor týmového výsledku. Chybu v zápase dokážu pochopit a je to dobře, že se hráči nebojí tvořit a dovolí si. Pro příště se poučí. Pokud ale dělá tu stejnou chybu čtyři zápasy po sobě, tak je asi něco špatně – buď v hlavě hráče a nebo v trenérském vedení. Pozitivem ale je, že i přes tyto výpadky, jsme několikrát byli schopni stáhnout i pětigólové manko a porvat se o vítězství. 

Je velkým pozitivem další začlenění juniorů do A týmu? Ovlivňuje to nějak vaši přípravu, když více hráčů hraje za A tým? 

Určitě to je velkým pozitivem. Cílem juniorky by vždy měla co nejkvalitnější příprava hráčů na přechod do mužské extraligy. Pro nás je velmi dobrou vizitkou to, že každý rok dokážeme do A týmu dodat minimálně dva hráče, kteří se dostanou do základu a hrají. Nyní trénují s muži pravidelně čtyři hráči juniorského věku a když je potřeba, tak doplňujeme ještě dalšími, tudíž provázanost mezi juniory a muži je velká. Málokdy se tedy stane, že jsme na juniorský trénink v kompletním složení. Nicméně vím, že seniorským trénink dá klukům víc, než juniorský, takže s tím není žádný problém a dle mého je to standart v elitních klubech. 

Je na hráčích, kteří se již zapojili do A týmu, vidět výkonnostní posun, pomáhá jim zapojení do seniorského florbalu? 

Ten posun je na nich rozhodně vidět. Přeci jen seniorský a juniorský florbal je diametrálně rozlišný, takže každý trénink, který junior absolvuje s muži je dobrý a v hráči to jen zvyšuje motivaci na sobě dál pracovat. 

Co bude klíčové nyní v play off, kde už se hraje o všechno? 

Klíčové bude, abychom se poučili z chyb, které se opakovaly v posledních zápasech, abychom se koncentrovali celých šedesát minut a aby nám myšlenka play off nesvázala ruce a my neměli strach hrát s balonkem. 

Co je ještě potřeba nejvíce zlepšit, abyste mohli sahat minimálně po vyrovnání dobrého výsledku z minulého roku? 

Určitě musíme zlepšit přesilovky, kde nás poslední dobou tlačí bota a není to úplně ideální. Zároveň musíme odstranit ty chyby, které nás trápily v druhé polovině zápasů v A skupiny. 

V předkole vás čeká Milevsko, s nímž jste ještě v letošní sezoně nehráli, víte, co od něj a od celé série očekávat?

Dostal jsem informace od pár trenérů z B skupiny, kde Milevsko hrálo, tudíž s tím pracujeme a připravujeme se. Uvědomujeme si roli favoritů a to, že bychom měli postoupit. Nicméně v sérii na dva vítězné zápasy se může stát opravdu cokoliv. Tak i tak ale věřím, že s houževnatým soupeřem, který nám rozhodně nedá nic zadarmo vyhrajeme a my budeme pokračovat dál s cílem zopakovat minimálně loňské čtvrtfinále. 


Předkolo play off KB ligy juniorů:

sobota 2. března, 18:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – FBC Došwich Milevsko

neděle 3. března, 16:00, SH Milevsko: FBC Došwich Milevsko – Sokol Pardubice