1177_20240103_101134.jpg

Tři sokolská družstva míří na turnaj Prague Floorball Cup

Od pátku 5. ledna do neděle 7. ledna se v Praze uskuteční mezinárodní mládežnický turnaj Prague Floorball Cup 2024, kterého se zúčastní i tři sokolská družstva

Mladší žáci AKADEMIE budou bojovat v kategorii B11 ve skupině D, kde se postupně utkají se slovenským Grasshopers Žilina, pražskými BLACK ANGELS a Florbal Jesenice. První dva celky postupují do čtvrtfinále play-off A, zbývající dvě družstva budou hrát pavouka play-off B. "Jsem rád, že si kluci konečně zahrají zápasy 5+1 i s týmy mimo náš region a pevně věřím, že je takováto zkušenost výrazně posune dál. Naším cílem do turnaje je hlavně předvést to nejlepší, co jsme doposud natrénovali a samozřejmě vyhrát, bez toho se na turnaje nejezdí", komentuje s úsměvem cíle do turnaje PFC hlavní trenér David Žáček.

Starší žáci AKADEMIE se představí v kategorii B09 ve skupině E, kde se střetnou s celky FbŠ Bohemians Bílí, FBO Orel Boskovice, SKV "A" a s polským MMKS Podhale Nowy Targ. Vítěz skupiny postupuje přímo do čtvrtfinále, tým z druhého místa bude hrát osmifinále play-off A a zbývající celky pokračují do pavouka play-off. Jaké jsou cíle týmu Jakuba Víška, který v lize nepohrál ani jeden zápas? "Budeme chtít zaměřit především na utužení týmového ducha a věřím, že nám to pomůže dosáhnout i lepších výsledků na hřišti. Samozřejmě se těšíme na konfrontaci s top týmy v ČR, která nám ukáže, jak na tom reálně jsme a na čem budeme potřebovat ještě máknout v tréninku."

Družstvo dorostenců bude hrát v rámci kategorie B07 ve skupině A, kde se utká s BLACK ANGELS, FBC Mohelnice a Butchis DDM Praha 10. Následný pavouk play-off je zde stejný, jako u starších žáků. Vítěz skupiny postupuje přímo do čtvrtfinále, tým z druhého místa bude hrát osmifinále play-off A a zbývající celky pokračují do pavouka play-off. S jakými ambicemi jede na turnaj tým Ladislava Štancla? "Cílem je, abychom do celého víkendu dokázali přenést herní věci, které jsme trénovali již před svátky. Druhým velkým cílem pak je užít si víkend týmově, být s hráčem pohromadě tři dny a ještě více utužit partu a získat další společně zážitky. Nepochybuju o tom, že jich bude spousta s naší partou dorostenců i s ohledem na to, jak velmi užitečný dárek mi k vánocům dali."

Všechna utkání můžete sledovat pomocí online přenosů na oficiálních stránkách turnaje https://praguefloorballcup.cz/

Zápasy hrané ve sportovních halách na Vinohradech a na Jedenáctce můžete sledovat za poplatek ŽIVĚ na odkazu ZDE.