875_20210407_093308.jpg

Trio Formánek, Kourek a Oubrecht končí v pardubickém „A“ týmu

Ještě před začátkem přípravy na novou sezonu oznámili konec v pardubickém klubu tři hráči. Konkrétně se jedná o dosavadního kapitána Radka Formánka, obránce Václava Oubrechta a útočníka Jana Kourka.

„Bylo to asi jedno z mých nejtěžších rozhodnutí v životě. Opouštím svou druhou rodinu, kamarády, spoluhráče a kolektiv, za který bych dal ruku do ohně. Kabinu, ve které sem se cítil výborně. Nicméně věk člověk nezastaví. Chtěl bych trošku poznat i život mimo florbalové mantinely, někam se posunout, zažít i něco jiného. Všem moc děkuji za krásný okamžiky, nespočet zážitků a i za těch pár sportovních úspěchů, díky Sokolu Pardubice“ komentuje svůj konec v sokolském dresu kapitán Radek Formánek. 

„Těch důvodů, proč jsem se rozhodl ukončit své působeni v "A" týmu, je několik. Mezi ty hlavni patří to, že jsem se neuměl 100% ztotožnit s tím, jakým směrem se chce vedení klubu dále ubírat a kam chce klub směřovat. Svou roli v rozhodování měla samozřejmě také otázka času, kdy čas strávený s týmem často překonal čas strávený s rodinou“ uvádí jako hlavní důvody svého odchodu Václav Oubrecht. 

„Už delší dobu jsem se necítil v týmu dobře a nebyl jsem to já. A proto jsem začínal dostávat pocit, že už dál nechci pokračovat. Pokud se neztotožňuji na 100% s cestou týmu a netěším se na společné akce, tak dle mého názoru, již není jiná cesta. Rozhodně už bych nebyl přínosem pro tým. Roli sehrálo také zranění, které se táhlo delší dobu, než jsem očekával. Rád bych poděkoval všem, kteří mi dali šanci v Pardubicích hrát, velice si toho vážím“ vysvětluje svůj odchod z pardubického klubu Jan Kourek. 

Komentář generálního manažera Martina Zozuláka:

„Konec Radka Formánka pro nás nebyl žádným velkým překvapením. Už v průběhu sezony jsme spolu komunikovali a věděl jsem, že to směřuje k tomu, že je to jeho poslední sezona. Foro je náš odchovanec, který za celou kariéru nehrál v jiném klubu. Za tu dobu se tu velmi aktivně podílel i na trénování mládeže a troufám si tvrdit, že jsme pro něj byli a stále budeme důležitou částí jeho života. V posledních letech se z něj stal skutečný lídr a pro celý tým nepostradatelný kapitán, který nám bude chybět a nahradit jeho roli v kabině nebude vůbec jednoduché. Za to vše mu patří velké díky a věřím, že se ještě někdy v budoucnu stane důležitou součástí našeho klubu.

Odchody Vaška Oubrechta a Honzy Kourka už pro nás ale překvapením jsou. Honza se v podstatě od začátku sezony dostával ze zranění a počítali jsme s tím, že se normálně zapojí dál do přípravy s týmem. Bohužel jsme za celou dobu neměli informaci, že se v týmu necítí dobře. Zároveň je to pro nás všechny překvapení i v tom kontextu, že si od začátku sezony pochvalujeme atmosféru v týmu a výrazné zlepšení vztahů mezi hráči v kabině. Stejně tak jsme nepočítali ani s koncem Vaška, který byl pro nás klíčovým obráncem a jedním z rozdílových hráčů. Jeho časové důvody a změnu priorit po narození dítěte samozřejmě jako dvojnásobný otec naprosto chápu a respektuji. 
Oba dva zmínili jako důvod i odlišný pohled na klubovou vizi a vedení našeho elitního týmu. V tuhle chvíli máme nejmladší tým v celé Superlize, který má ale v případě, že zůstane pohromadě, opravdu velký potenciál. Zároveň je naší prioritou, abychom tento tým stavěli na zdravých základech a zásadním pravidlem je pro nás to, že na prvním místě je vždy tým. Chceme mít hráče, kteří spolu dokáží vycházet a v krizových momentech se vzájemně podpoří. Chceme mít takovou atmosféru v týmu, kde mezi sebou hráči nebojují a mají čisté a férové prostředí. Toto je pro mě jako trenéra absolutní základ toho, abychom mohli být úspěšní a tvoří podle mě podstatnou část sportovního výkonu v týmových sportech. 
Přestože jsme se neshodli na této základní myšlence, tak jsme si vše velmi korektně vyříkali a já naprosto respektuji jejich odlišné nastavení hodnot. Mrzí mě jen, že jsme to společně neřešili o něco dříve a přišlo to až nyní po sezoně jako blesk z čistého nebe. Pozitivně však bereme to, že zbytek týmu je s tímto naším směrem ztotožněn a chce se vydat po této cestě s námi.
Vaškovi i Honzovi patří velké poděkování za vše, co pro klub udělali. Honza u nás strávil pět sezon a Vašek dokonce osm, což je velká část jejich života a zároveň naší klubové historie. Za celý klub jim přeji hodně štěstí v jejich životě a případné další sportovní kariéře.”