1118_20230626_105032.jpg

Útočník Lukáš Kučera přestupuje do FBC Ostrava

Útočník Lukáš Kučera přestupuje z pardubického Sokola do ostravského FBC.

Lukáš Kučera, kterému v klubu nikdo neřekl jinak než "Lakš", přestoupil do Pardubic v sezoně 2017/2018 z partnerského FBC Peaksport Litomyšl. Z malého a šikovného praváka se postupně stal lídr dorosteneckých a juniorských kategorií, ve kterých dohromady zaznamenal skvělých 213 kanadských bodů. Fanoušek Realu Madrid byl od sezony 2015/2016 každoročně součástí regionálních výběrů pardubického kraje a v sezoně 2019/2020 nastoupil i v dresu juniorské reprezentace. 

V nejvyšší soutěži odehrál "Lakš" v pardubickém dresu 106 zápasů, během kterých vstřelil 59 gólů a na dalších 26 nahrál. 

Komentář Lukáše Kučery: "Osobně pro mě jedno z nejtěžších životních rozhodnutí. Ze svého pohledu jsem cítil, že bych rád vyzkoušel něco nového a také jiné prostředí. Chtěl bych poděkovat jak Zezimu, tak Láďovi za vstřícné jednání a také všem klukům se, kterými jsem strávil krásných šest let. Velké poděkování patří také fanouškům, kteří každý zápas dokazovali, že patří mezi nejlepší v republice. Sokolům přeji jen to nejlepší a jsem vděčný, že díky nim mohu hrát superligu a udělat další krok ve své kariéře."

Komentář generálního manažera klubu Martina Zozuláka: "Lukáš za námi ke konci sezony přišel s tím, že zvažuje nabídku, kterou dostal z FBC Ostrava. Nebudu lhát, že to pro nás bylo překvapení, protože jsme s Lukášem dlouhodobě počítali a postupně se z něj měl stávat jeden z našich klíčových hráčů, což začal ukazovat už v letošní sezoně, kdy byl stabilním členem prvních dvou útočných formací a důležitým článkem v přesilových hrách. Stejně tak jsme byli přesvědčení, že mu jako klub ještě máme co nabídnout, aby zde mohl naplno rozvíjet svůj potenciál. Bohužel pro nás byla pro Lukáše nabídka Ostravy zajímavější a po vzájemné velmi férové dohodě náš tým tedy opouští. Snad to pro Lukáše bude správná životní i sportovní volba a podaří se mu vybudovat důležitou pozici v kádru Ostravy. Každopádně se určitě nerozcházíme ve zlém a dveře v našem klubu bude mít vždy otevřené."

Lukáši, děkujeme za vše, co si pro klub udělal!