710_20191031_185242.jpg

V neděli znovu v domácím prostředí. SOKOLI se utkají s Bohemians

Desáté kolo Superligy Florbalu odehrají Pardubičtí florbalisté na domácí palubovce haly Dašická, tentokrát v neděli 3.11. od 17 hodin proti FbŠ Bohemians. Zatímco SOKOLI v 9. kole padli s Hattrickem Brno, Bohemians si jasně poradili s Tatranem Střešovice a je jasné, že domácí nečeká jednoduchý zápas. Naposledy doma SOKOLI ale zápas zvládli a doufají, že prodlouží úspěšnou domácí sérii již tuto neděli, body potřebují jako sůl. Úspěch před reprezentační pauzou by navíc mohl být cennou vzpruhou.

Bohemians mají klesající formu, když z posledních 3 utkání dvakrát prohráli. Poslední utkání proti Tatranu na domácí palubovce ale přesvědčivě vyhráli poměrem 10:2 a v tabulce se vyhoupli na 6. příčku se ziskem 14 bodů. Na povedený výsledek budou chtít navázat a SOKOLI budou muset podat koncentrovaný výkon bez chyb, pokud chtějí pomýšlet na úspěch. Hlavně nedůraz ve vlastním brankovišti a nevynucené chyby sráží jinak povedené pardubické výkony.

SOKOLI poslední duel nezvládli, když Hattricku Brno, nováčkovi Superligy florbalu, podlehli 1:4 a pustili ho před sebe na 13. místo tabulky. Před duelem se Pardubičtí pasovali do role favoritů, tu bohužel nepotvrdili a veledůležitý souboj na chvostu tabulky nezvládli. Zaváhání v Brně chtějí hráči napravit a boudou doufat, že je za úspěchem poženou znovu zaplněné ochozy haly Dašická. Domácí prostředí by mohlo být oporou SOKOLŮ v jejich snaze vyšvihnout se na vyšší příčky Superligy florbalu.

Komentář trenéra Ladislava Štancla

„Čeká nás další extrémně těžký zápas. Musíme se oklepat ze zápasu v Brně, kde jsme nepodali dobrý výkon. Bohemka má individuálně velmi kvalitní hráče a silný tým. My určitě budeme chtít zlepšit hru v útočné fázi a podat maximální výkon před reprezentační pauzou.“

Superliga florbalu, 10. kolo:

Neděle 3. listopadu, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – FbŠ Bohemians