V pátek prohra v České Lípě. V neděli před výbornou diváckou kulisou těsná prohra s nováčkem soutěže

Víkendové dvojzápasy dopadly pro Pardubice neúspěšně. V patnáctém kole prohráli SOKOLI venku s Českou Lípou 3:9 a ve včerejším představení na domácí palubovce nestačili na nováčka soutěže Black Angels. V tabulce tak SOKOLI zůstávají na posledním místě.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - SOKOLI Pardubice

První trefa Pardubic přišla už ve třetí minutě utkání, kdy poslal svoji střelu přesně Ivo Teichman. O vyrovnání se postaral v jedenácté minutě Jakub Kněžour a podobný scénář hry se opakoval až do konce druhé třetiny. Pardubice dokázaly jít v úvodních dvou třetinách ještě dvakrát do vedení. Prosadili se Přemek Pakosta a Jan Savický, ale Česká Lípa vždy našla odpověď a proto na konci druhé třetiny bylo skóre nerozhodně 3:3.

SOKOLI však ve třetí třetině výrazně polevili, a tak přišlo vedení České Lípy. Zaskočení Východočeši nedokázali najít odpověď a Česká Lípa začala trestat ještě víc. Během poslední dvacetiminutovky nasázela SOKOLŮM šest gólů a připsala si tak na domácí palubovce vítězství 9:3.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:
„Bohužel deka, která na nás leží, je čím dál větší. Odehráli jsme dvě velmi dobré třetiny, ale pak jsme vše pohřbili ve třetí, když jsme byli totálně ustrašení.“

Superliga florbalu, 15. kolo:

FBC 4CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice: 9:3 (1:2,2:1,6:0)

Branky Pardubic: 02:26 Ivo Teichman, 15:08 Přemek Pakosta, 36:02 Jan Savický

Sestava Sokolů: Haleš, Levinský – Formánek, Prix, Oubrecht, Bílý, Škeřík, Slabý, Klein, Kaluža– Pakosta, Petr, Šmíd, Žáček, Savický, Teichman, Dlesk, Krigovský, Kourek, Černý

SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS

SOKOLI naskočili do utkání hodně zostra – snažili se chodit do útoku a byli neskutečně produktivní. To se projevilo na skóre nejlépe jak mohlo. Během úvodních pěti minut utkání vedli SOKOLI už tři nula, když se prosadil Václav Oubrecht a dvakrát Jan Savický. Skvělá produktivita domácího týmu pokračovala i nadále. Ještě do konce první třetiny přidaly Pardubice další tři góly a zcela zaslouženě odcházely do kabin za stavu 6:0.

Průběh druhé třetiny v hale nikdo nečekal. SOKOLI nedokázali udržet koncentraci a zcela zbytečně nabídli soupeři řadu šancí.  Black Angels nabízené šance tvrdě potrestali a tím se vrátili do zápasu. Na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 6:5.

Třetí třetinu zvládli lépe hosté, kteří vymazali manko ve skóre a dokonce šli poprvé v zápase do vedení.  Black Angels díky sebevědomému výkonu ve třetí třetině uspěli a z Pardubic si odvezli všechny tři body za výhru 10:9. Obrovské poděkování patří výborným fanouškům, kterých se v hale Dašická sešlo 600!   Jan Savický si v zápase připsal premiérový hattrick v nejvyšší soutěži a zaslouženě se tak stal nejlepším hráčem zápasu.