V pátek těsná prohra s Ostravou. V neděli debakl s Libercem

Víkendové dvojzápasy dopadly pro Pardubice neúspěšně. Nejdříve v pátek ve 23. kole nestačili SOKOLI těsným rozdílem na Ostravu, a poté si svěřenci trenéra Ladislava Štancla odvezli výprask z Liberce. Především nedělní vysoká prohra 3:10 se severočeským rivalem ukázala řadu nedostatků před blížícím se play down.

SOKOLI Pardubice – FBC ČPP Ostrava

Utkání na svatého Valentýna začalo tak, jak si nikdo na Dašické nepřál. Uběhlo pouze šest vteřin a nová posila Ostravy, Panu Kotilainen, vstřelila první gól utkání. Na rychlé vedení ale naštěstí dokázaly Pardubice brzo reagovat. Nejdříve srovnal Václav Oubrecht a poté do vedení 2:1 poslal domácí tým Petr Černý.

Skóre se bohužel přiklonilo zpět do vyrovnané podoby s blížícím se koncem prvního dějství, kdy se trefil Wojciech Malajka a srovnal tak do první přestávky na 2:2.

Druhé dějství nabídlo celkem tři branky, z toho dvě šly do sítě soupeře. Za SOKOLY se trefil Adam Šmíd a poté Lukáš Kučera. Poslední dvacetiminutovku ale opět zvládli mnohem lépe hosté, kteří si vypracovali vedení 6:4 a tento výsledek už Pardubice dokázaly pouze korigovat zásluhou Adama Šmída na konečných 5:6.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:

„Dnes jsme neodehráli úplně špatný zápas, který bychom měli prohrát. Bohužel rozhodla využitá přesilovka Ostravy, my jsme naopak své příležitosti nevyužili.“

Superliga florbalu, 23. kolo:

SOKOLI Pardubice – FBC ČPP Ostrava: 5:6 (2:2,2:1,1:3)

Branky Pardubic: 06:00 Václav Oubrecht, 12:28 Petr Černý, 32:06 Adam Šmíd, 36:23 Lukáš Kučera, 56:48 Adam Šmíd

Sestava Sokolů: Haleš – Bílý, Prix, Oubrecht, Formánek, Slabý, Kaluža, Klein – Pakosta, Šmíd, Savický, Teichman, Kourek, Smola, Černý, Žáček, Kučera

FBC Liberec – SOKOLI Pardubice

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří šli už během první desetiminutovky do dvoubrankového vedení, trefili se Klucho a Čermák. Úvod jedenácté minuty ale otevřel přesným zásahem Jan Kourek, jehož trefa znamenala snížení na 1:2. Nicméně rychlou odpověď si připravili opět Liberečtí. Nejdříve vrátil soupeři dvoubrankové vedení Kořínek a vzápětí se trefil také Kopecký. Úvodní třetinu tak Liberec vyhrál jasně 4:1.

Špatný výkon SOKOLŮ bohužel pokračoval i v dalších dvou třetinách. Celkem Východočeši inkasovali ještě šestkrát a ze severu Čech tak odjeli s debaklem 3:10. Čestné zásahy ve třetí třetině zaznamenali alespoň Vojtěch Klein a opět Jan Kourek.

„Na jednu stranu možná až moc krutý výsledek, ale na druhou jsme si žádný bod opravdu nezasloužili. Domácí nás předčili v rychlosti, důrazu, efektivitě, a hlavně v nasazení a touze vyhrát a udělat pro body absolutní maximum. Je před námi spousta práce.“