707_20191024_175909.jpg

V sobotu odehrajeme sokolské derby. V pondělí vyrazíme do Brna.

Sokoli před sebou mají další náročnou zkoušku, kdy během krátké doby odehrají dva zápasy. Nejprve se představí doma na Dašické, kde v sobotu hostí TJ Sokol Královské Vinohrady a v pondělí ve státní svátek vyrazí na palubovku Hattricku Brno.

A-tým minulý týden odehrál výjezdní utkání v Kutné Hoře, kde i přes vedení během druhé třetiny nakonec prohrál se Spartou 3:6. Zlepšení oproti minulým zápasům bylo ale očividné a přesně na to chtějí Sokoli navázat už proti Vinohradům. Utkání v rámci 8. kola Superligy florbalu se zúčastní také Jan Svoboda a Lukáš Gregor, kteří v minulosti oblékali pardubický dres. Sokolské derby se odehraje na Dašické, a to od 18 hodin.

Na státní svátek vyrazíme do Brna. Pondělní soupeř si během minulého víkendu připsal historicky první výhru v Superlize florbalu. V sedmém kole nejvyšší soutěže Hattrick přivítal pražské Bohemians, které dokázal porazit 5:4 po prodloužení. Klíčem k prvním bodům byly především čtyři góly během třetí třetiny a také rozhodující trefa Martina Nagye. Nováček soutěže i přes výhru stále zůstává minimálně do příštího kola na posledním místě tabulky.

Komentář trenéra Ladislava Štancla k utkáním:

„Vnímáme, že náš čeká klíčový dvojzápas pro další vývoj. Z těchto dvou zápasů musíme vytěžit maximum bodů i přesto, že se budeme muset opět vyrovnat s řadou nepříjemných absencí. Byl bych moc rád, kdybychom navázali na výkon proti Spartě a k tomu se vyvarovali chyb. Pokud se nám to povede, určitě se to projeví i na výsledcích. Od těchto dvou utkání se můžeme odrazit do další části sezóny a podle toho je k tomu třeba přistoupit.“

Superliga florbalu, 8. kolo:

sobota 26. října, 18:00, SH Dašická: SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady

Superliga florbalu, 9. kolo:

pondělí 28. října, 17:00, SH Maloměřice: FBŠ Hummel Hattrick Brno – SOKOLI Pardubice