1196_20240325_143451.jpg

VE DRUHÉM KOLE PLAY-DOWN SE SOKOLI UTKAJÍ S BUTCHIS

Pardubičtí florbalisté bohužel prohráli v sérii 1. kola play-down s BLACK ANGELS 3-4 na zápasy a o udržení v nejvyšší soutěži tak musí bojovat v 2. kole play-down, ve kterém se střetnou s pražskými BUTCHIS. Poražený v sérii automaticky padá do 1. ligy mužů, vítěze čeká baráž na tři vítězná utkání s poraženým finalistou první ligy.

Dalším soupeřem pardubických florbalistů bude v boji o udržení v nejvyšší florbalové soutěži pražský tým BUTCHIS. Klub, který byl založen v roce 2006, je nováčkem v nejvyšší florbalové soutěži.

Historie vzájemných zápasů

Vzhledem k tomu, že jsou BUTCHIS nováčkem v Livesport Superlize, tak se odehrály pouze dva vzájemné duely. Ve 13. kole se před kamerami ČT sport radovali z výhry hráči BUTCHIS, kteří zvítězili 6:4. Dva góly a jednu asistenci zaznamenal Štěpán Novák. Na konci února se oba celky utkaly znovu a opět z toho byla výhra BUTCHIS. Ti díky povedení třetí třetině vyhráli 8:6. Čtyři kanadské body si připsal opět Štěpán Novák.

Aktuální forma

Oba celky mají za sebou sérii play-down. BUTCHIS se v ní střetli s Karlovými Vary, se kterými prohráli celkem jednoznačně 1-4 na zápasy. To pardubičtí florbalisté bojovali o vítězství proti BLACK ANGELS až do 7. rozhodujícího utkání, které ale bohužel nezvládli a celou sérii tak prohráli 3-4. BUTCHIS svou sérii skončili již 19.3. a tak mají o pět dní více času na odpočinek. I to může hrát velmi důležitou roli.

Lídři

V základní části Livesport Superligy vévodil individuálním statistikám družstva BUTCHIS Jakub Černý. Vytáhlý útočník si na své konto připsal 41 kanadských bodů za 17 branek a 24 asistencí. Tomu zdárně sekundoval šikovný obránce Matyáš Kalina, který vstřelil 12 branek a na dalších 19 přihrál. Nutno podotknout, že 8 přesných zásahů zaznamenal Matyáš v přesilové hře! Posledním hráčem, který se dostal na hranici alespoň jednoho bodu na zápas je útočník Štěpán Novák.

V play-down proti Karlovým Varům se ale lídrům družstva BUTCHIS nedařilo podle představ. Jakub Černý zaznamenal ve čtyřech zápasech pouze 2 asistence, Matyáš Kalina vstřelil jeden gól a na jeden přihrál a jediným hráčem, který si udržel formu ze základní části je opět Štěpán Novák, který zapsal 4+2.

To na pardubické straně se v play-down nejvíce blýskl Radek Drba, který navázal na své výkony v základní části. Během sedmi utkání vstřelil 8 branek a na jednu přihrál. Druhým nejproduktivnějším hráčem byl Petr Křinka, který především díky povedenému závěru 6. utkání série, kdy vstřelil hattrick během 35 vteřin, má na svém kontě 7 kanadských bodů.

Brankáři

Jedničkou v brance BUTCHIS byl v základní části Eduard Vladař. Ten odchytal více než 1000 minut, což je třikrát větší porce času, než měl jeho kolega Jan Hlinák. V sérii play-down si ale oba brankáři zápasy rozdělili a odchytali podobnou porci času.

Jedničkou v brance pardubických Sokolů byl v sérii proti BLACK ANGELS Martin Haleš. Ten předváděl skvělé výkony, ke kterým přidal i dvě asistence!

Klíč k udržení

Poražený v této sérii bude hrát v následujícím ročníku 1. ligu mužů. Vítěze čeká barážová série na tři vítězná utkání s poraženým finalistou 1. ligy. Ve finále druhé nejvyšší soutěže se utkají družstva Bulldogs Brno a Kanonýři Kladno.