770_20200331_180750.png

„Věříme, že naše zkušenosti z pracovního života mohou klubu pomoci,“ shodují se noví členové vedení klubu

V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že klub rozšiřuje svoje vedení o čtyři nové tváře – Milana Koubka, Jana Černohorského, Jana Cakla a Jakuba Buriana. „Chtěli jsme do vedení přivést lidi, kterým věříme a kteří nám mohou poskytnout čerstvý pohled. Ten totiž v denním provozu klubu možná trochu ztrácíme,“ okomentoval rozšíření výkonného výboru generální manažer klubu Martin Zozulák. Všichni čtyři noví členové výkonného výboru mají blízký vztah ke klubu a díky svým zkušenostem budou velkou pomocí v dalším vývoji klubu.

Jan Černohorský a Milan Koubek jsou jistě všem dobře známí sokolští trenéři. Oba se aktivně účastní výchovy mladých hráčů a oba také působili u mužského A týmu. Jan Cakl a Jakub Burian jsou oba odchovanci klubu. V následujícím rozhovoru jsme se všech čtyř nových členů výkonného výboru mimo jiné ptali i na to, co mohou klubu přinést a jestli s přijetím místa ve vedení váhali.

Když přišla nabídka podílet se na vedení klubu, váhal jsi? Co tě nakonec vedlo k tomu, že jsi místo ve výkonném výboru přijal?

JAN CAKL: Domluvili jsme se prvním telefonátem, o váhání se tedy moc mluvit nedalo J Kluci se dle mého názoru před dvěma lety celkovou restrukturalizací klubu vydali správnou cestou. Vzhledem k tomu, že jsme dlouholetí kamarádi, jsme spolu v kontaktu a o dění v Sokolu jsme se spolu několikrát bavili., tak když přišli s otázkou, zda nechci pomoci, rád jsem kývnul.

JAN ČERNOHORSKÝ: Neváhal jsem. Budu rád součástí vedení klubu, který si myslím, udělal za posledních pár let obrovský pokrok. Byl jsem velmi pozitivně „naočkován“ entusiasmem dosavadního vedení, jak měnit „rodinný“ klub z okrajového sportu na profesionální klub (co se týče organizace a vedení) v jednom z nejpopulárnějších sportů v současnosti. Je to pro mě pocta a zároveň výzva působit v klubu nejen po sportovní stránce.

JAKUB BURIAN: Předcházelo tomu dlouhé, asi dvouvteřinové, rozhodování, všechno se domluvilo prakticky během jednoho telefonátu. Žádné velké dilema to nebylo, s klubem jsem spjatý od dětství, takže jsem rád, že mu to můžu alespoň v rámci mých možností nějak vrátit. Další lidé, kteří do výkonného výboru se mnou nově vstupují, pro mě navíc byly zárukou, že to má smysl.

MILAN KOUBEK: Jediné, co jsem řešil, je moje vytížení. Nakonec se nám povedlo sladit požadavky s mým časovým programem, poté už nic nebránilo tomu, abych nabídku přijal.

Jaký je tvůj vztah ke klubu SOKOLI Pardubice?

JAN CAKL: Jsem bývalý hráč. Pardubický florbal mi dal velkou spoustu kamarádů, se kterými jsem v kontaktu i po deseti letech, co žiji v Praze a florbal v Pardubicích nehraji.

JAN ČERNOHORSKÝ: (Ještě) za Sokol jsem florbal hrál, trénuji v klubu už asi 8 let, jsem členem trenérské rady. Mám tady spoustu kamarádů od samého začátku a spoustu nových kamarádů jsem zde poznal. To snad hovoří za vše.

JAKUB BURIAN: Jak říká fotbalová legenda Eric Cantona. Můžete změnit manželku, politický názor nebo náboženské vyznání, ale nikdy nemůžete změnit klub vašeho srdce. Víc dodávat nemusím.

MILAN KOUBEK: V klubu působím od roku 2014 jako trenér různých kategorií, působil jsem i u A týmu, a mám i nadále chuť se aktivně podílet na jeho rozvoji.

Co je podle tebe to hlavní, co můžeš klubu přinést?

JAN CAKL: Témat, o kterých se aktuálně bavíme, je samozřejmě hodně. Myslím, že konkrétní úkoly a odpovědnosti teprve vyplynou z potřeb, které v tuto chvíli analyzujeme. Nejblíže mi je nastavení a optimalizace procesů v běžném chodu klubu, marketing s přesahem do obchodu a komunikace dovnitř klubu.

JAN ČERNOHORSKÝ: Po diskusích s původním vedením klubu doufám, že přispěji určitým novým pohledem na řadu věcí – zejména, co se týká budoucího směřování klubu. Chtěl bych také využít svého působení na univerzitě a znalosti v oblasti financí.

JAKUB BURIAN: Myslím, že můžu přinést zase trochu jiný pohled na určité věci v klubu. Nebudu se bát ozvat, když se mi něco nebude líbit, zároveň bych rád pomohl s komunikací, lidským přístupem a trochou nadhledu. Sport by měl být v první řadě zábava, což se snažím mít neustále na paměti.

MILAN KOUBEK: Ze své pracovní zkušenosti mohu nabídnou komunikační a organizační dovednosti, vedení týmu a možná i trochu životního nadhledu :-)

Jaké je tvé povolání? Dá se něco z tvých pracovních zkušeností přenést do spolupráce na vedení klubu?

JAN CAKL: Jsem vedoucí oddělení propagace v Českých drahách. Tým, kterého jsem součástí, se věnuje externí komunikaci. Konkrétně sportovnímu marketingu z pozice klienta, eventům, společenské odpovědnosti, korporátní identitě a dalším součástem komunikace. Předpokládám, že mé zapojení do VV bude navazovat na aktivity, kterým se věnuji v pracovním životě.

JAN ČERNOHORSKÝ: Pracuji na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Kromě standardních přednášek, seminářů, vedení bakalářských a diplomových prací a psaní vědeckých článků jsem zároveň zástupcem vedoucí Ústavu ekonomických věd. Budu chtít využít své zkušenosti s komunikací s lidmi, s jejich vedením a motivováním. Zároveň chci využít své znalosti při řešení finančních záležitostí klubu.

JAKUB BURIAN: Sportovní novinář, toho času přecházející ze Seznam Zpráv na nově vznikající zpravodajský kanál CNN Prima News. Rozhodně se podle mě dá přenést velká míra empatie, zkušenosti s mezilidskou komunikací a schopnost rozlišovat důležité od nedůležitého.

MILAN KOUBEK: Pracuji v nadnárodní společnosti, jako vedoucí vývojového týmu. Pracovní prostředí firmy se od vedení sportovního klubu moc neliší. V obou případech je základním kamenem motivace a know-how lidí, proto bych rád tyto oblasti i nadále rozvíjel.

Kdyby ses sám měl charakterizovat v několika větách, co bys o sobě řekl?

JAN CAKL: Žiju prací a rodinou. Mám rád Španělsko, vaření, sport, pivo a rychlá auta. Ve společnosti mě asi nepřehlédnete díky výřečnosti. Rád pracuji pod tlakem, protože jen tehdy ze sebe vydám maximum. Odřídím jakýkoliv projekt, pokud mě baví.

JAN ČERNOHORSKÝ: Sportovec tělem i duší, který rád přijímá nové výzvy a zároveň zná (snad) i své chyby. Dále v klidu uvažující člověk, který dokáže ocenit důvěru ostatních a dokáže ostatní nadchnout pro správné věci. Určitě kamarádský a přímý.

JAKUB BURIAN: Ročník 1992, odchovanec klubu. Florbalu a sportu obecně se věnuju trochu aktivně a pak hlavně dost pasivně.

MILAN KOUBEK: Výška 178cm, hnědé oči, velikost sálovek 42…rozhodně mě oslovíte smyslem pro humor a fair play.