Víkend pro “A” tým za tři body

Tři body do tabulky Livesport Superligy si připsali SOKOLI z domácího dvojzápasu. V sobotním utkání si poradili s Hattrickem Brno, v nedělním na výhru nenavázali a prohráli s Panthers Otrokovice.

SOKOLI Pardubice - Fbš Hummel Hattrick Brno

Velmi opatrný úvod utkání vidělo 205 diváků na Dašické. Jediná větší šance v úvodu skončila rovnou za zády brankáře Létala, brejk Pardubic zakončil Přemek Pakosta do prázdné branky. Po brance Pakosty viděli diváci pouze sérii vyloučení na obou stranách, branky se dočkali až ke konci třetiny. Minutu před koncem první dvacetiminutovky srovnával Lukáš Jalový.

Více divoká byla rozhodně druhá část, v té padlo celkově šest branek. Na začátku třetiny nenápadnou střelou dostal hosty do vedení Šimon Hronek, na jehož branku v polovině zápasu navázal Tomáš Brom a hosté vedli již 1:3. SOKOLI ale nesložili zbraně a během čtyř minut se postupně trefili Kučera, Žáček a Savický. Poslední slovo prostřední části zápasu ale měli hosté, gólem do šatny srovnával na 4:4 Marek Fuchs.

SOKOLI do poslední třetiny nastoupili skvěle, trefili se Šmíd s Černým a vytvořili dvoubrankový rozdíl ve skóre. Hosté z Brna se ještě snažili o vyrovnání, tři minuty před koncem snižoval na 6:5 Matěj Kostka a hosté zkoušeli risk ve hře bez brankáře. Toho využil Adam Šmíd a pečetil sedmou brankou první letošní vítězství “A” týmu při konečném skóre 7:5!

Livesport Superliga, 2. kolo:

SOKOLI Pardubice - Fbš Hummel Hattrick Brno 7:5 (1:1,3:3,3:1)

Branky Pardubic: 03:43 Přemek Pakosta, 33:07 Lukáš Kučera, 35:38 David Žáček, 37:14 Jan Savický, 44:16 Adam Šmíd, 47:59 Petr Černý, 58:59 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Smola, Žáček, Rusin, Černý

Sestřih branek utkání SOKOLI Pardubice vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno

SOKOLI Pardubice - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE

Namotivováni sobotním vítězstvím vstoupili SOKOLI do nedělního utkání s Otrokovicemi. Stejně jako zápas předešlý, i tento začal velmi opatrně. Avšak osmá minuta přinesla první zvrat v tomto doposud opatrném utkání. Hned dvakrát se v ní totiž trefili hosté a odskočili do dvoubrankového vedení. “A” tým toto ale nepoložilo a Savický s Šmídem srovnali na 2:2, při tomto skóre se šlo do šaten.

Ač gólově nejchudší třetina, herně rozhodně nejpohlednější, byla ta druhá. Hrál se aktivní florbal s mnoha šancemi na obou stranách, které ale zůstaly většinou nevyužity. Hosté se znovu dostali do vedení díky gólu kapitána Lukáše Petříka, SOKOLŮM se ale také znovu podařilo srovnat díky hbité střele Matyáše Velce. Na světelné tabuli po druhé třetině svítilo skóre 3:3.

Ve třetí třetině se SOKOLI poprvé v utkání dostali do vedení, přesilovou hru využil Jan Savický. Vedení domácího týmu v tomto zápase trvalo přesně jednu minutu, po šedesáti vteřinách totiž srovnal Gašparík. Tento slovenský reprezentant a nejlepší hráč utkání z týmu hostů o tři minuty později vrátil vedení zpět na stranu Otrokovic a Pardubice musely dotahovat. O to se pokoušeli také v závěrečné hře bez brankáře, která se jim ale hrubě nepovedla, inkasovali při ní tři branky a druhý víkendový zápas prohrály 4:8.

Livesport Superliga, 3. kolo:

SOKOLI Pardubice - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 4:8 (2:2,1:1,1:5)

Branky Pardubic: 12:30 Jan Savický, 14:22 Adam Šmíd, 31:45 Matáš Velc, 48:45 Jan Savický

Sestava SOKOLŮ: Aubus, Haleš – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Smola, Žáček, Rusin, Černý