Zasloužená výhra na domácí palubovce. SOKOLI si poradili s Vinohrady

Čekání na tři body je konečně u konce. SOKOLI po výborném a hlavně bojovném výkonu porazili na domácí palubovce Vinohrady. Utkání, na které si našlo cestu 360 diváků mělo vše, co náročný fanoušek od florbalu očekává.

SOKOLI začali utkání, tak jak chtěli a především potřebovali. Během druhé minuty utkání se prosadil Adam Šmíd, kterého nejspíše namotivoval jeho vlastní playlist, který hrál na Dašické během předzápasové rozcvičky. Hosté sice dokázali srovnat zásluhou Lukáše Gregora, jenž v minulosti oblékal i dres pardubického týmu, ale v desáté minutě vymyslela skvělou kombinaci první formace a poslala Pardubice opět do vedení.

Do druhé třetiny naskočily Vinohrady aktivněji a zaslouženě srovnaly. To ale nebylo během druhé třetiny vše. Pardubice zvýšily agresivitu a během krátké doby dokázaly přiklonit skóre opět na svoji stranu dvěma rychlými zásahy. V posledních minutách druhého dějství SOKOLI navíc skvěle kontrolovali hru a šli do třetí třetiny za příznivého stavu 4:2.

Bohužel poslední třetina začala mírně pasivním výkonem domácího týmu, čehož využily Vinohrady a skóre na Dašické dokázaly srovnat i tentokrát. SOKOLI i celá hala fanoušků věřila, že utkání nakonec zlomí. A po bojovném výkonu přišla odměna. V 57. minutě rozhodl nejlepší hráč utkání Přemek Pakosta a zařídil tak domácímu týmu velice důležité body.