1155_20231019_095919.jpg

Změny v trenérských družstvech a hodnocení startu dorostenecké a juniorské soutěže

Dorostenecký a juniorský celek povedou ve zbytku sezóny pozměněné realizační týmy. Hodnocení úvodu sezóny, nové složení realizačních týmů a důvody změny naleznete v článku.

Dorostenecký tým, který hraje 1. ligu dorostenců, momentálně paběrkuje mezi 2. a 3. výkonnostním košem. Po posledních čtyřech utkáních ale poskočil opět do druhého koše, kde ho nyní čekají zápasy s Hradcem Králové, Skutčí, Vinohrady a Orkou. Individuálně se nejvíce daří Matyáši Gilarovi, který si v osmi zápasech připsal 13 kanadských bodů. "Dorostenci mají za sebou 8 utkání 1. ligy dorostenců. Po prvních 4 utkáních spadli do 3. koše, kdy nás naopak od postupu do 1. koše dělily pouze 2 góly. Nicméně po další sérii 4 utkání jsme se opět vrátili do 2. koše. Předváděná hra má stoupající tendenci - zdokonalujeme principy, na kterých chceme stavět naši hru, kdy výsledkem má být aktivní hra na míčku zakončená nebezpečnou střeleckou pozicí. V případě obrany se také jedná o aktivní hru spočívající ve vytváření tlaku na hráče s míčkem. To, co zatím chybí, je zdokonalení se proti postavené obraně soupeře, kdy klukům buď chybí trpělivost si šanci připravit nebo naopak využívání volných prostor v obranné zóně soupeře. S čím jsme rozhodně spokojeni, je přístup hráčů k tréninkům a zápasům. Pokud takto budou pokračovat dál, budou se dále zlepšovat herně, důrazem i rychlostně, určitě postoupí do 1. koše a tam se utkají s kvalitními soupeři," hodnotí dosavadní průběh dorostenecké soutěže dnes již bývalý hlavní trenér dorostenců Honza Černohorský

Juniorský celek nezvládl nástrahy kvalifikace o postup mezi 12 nejlepších celků a tak ho nyní čekají boje v méně kvalitní "B" skupině. V té si prozatím vede s 50% úspěšností, když ze čtyř utkání dokázal dvakrát zvítězit. Statistikám zatím vévodí dvojice Macháček - Král, která si shodně získala 12 kanadských bodů. "V kvalifikaci mezi top 12 týmů jsme získali šest povinných bodů se Šumperkem. Utkání s Bulldogs byly naprosto vyrovnané a dovolím si tvrdit, že v domácím utkání jsme byli lepším týmem, bohužel jsme ale oba vzájemné duely prohráli v prodloužení a tím jsme o šanci na předkolo přišli. V domácím utkání s Hattrickem jsme shořeli na proměňování šancí a v následné odvetě už jsme cítili, že případný postup do předkola není v naší moci a Hattrick nás jasně přehrál a byl lepší. Tyto zápasy nastavily klukům jasné zrcadlo toho, že jenom účast na společných trénincích nestačí," hodnotí výkony v kvalifikaci hlavní trenér Honza Třískala.

Komentář šéftrenéra klubu Ladislava Štancla ke změnám v realizačních týmech: "Změny v průběhu sezóny nejsou nikdy ideální, ale my jsme potřebovali reagovat na to, že nám z pracovních důvodů vypadl Tomáš Krejčí. U obou elitních kategorií chceme mít zajištěný kvalitní tréninkový proces, a proto jsem trochu přeskupili složení realizačních týmů a věřím, že to bude ku prospěchu všech a budeme se vzájemně posouvat a doplňovat."


NOVÝ REALIZAČNÍ TÝM DOROSTENCŮ

Hlavní trenér: Ladislav Štancl

Asistent trenéra: Jarmil Paar

Trenér brankářů: Jakub Víšek

Kondiční trenér: Ondřej Almaši

Fyzioterapeutka: Kateřina Levínská

------------------------------------------

NOVÝ REALIZAČNÍ TÝM JUNIORŮ

Hlavní trenér: Jan Třískala

Asistent trenéra: Jan Černohorský

Asistent trenéra: Petr Kvasil

Trenér brankářů: Jakub Víšek

Kondiční trenér: Ondřej Almaši

Fyzioterapeutka: Kateřina Levínská