934_20211107_145255.jpg

“A” tým bere ze zápasu v České Lípě bod

Utkání, ve kterém SOKOLI celý zápas dotahovali nakonec nedopadlo ideálně. V prodloužení rozhodl českolipský Tomáš Novák, což SOKOLŮM přisoudilo pouhý bod.

Špatný začátek zažili SOKOLI v sobotním zápase. Již ve čtvrté minutě otevíral skóre utkání Jakub Jirsa. Po jeho brance se hrálo vyrovnaně a opatrně. Další změna skóre přišla v minutě čtrnácté, kdy zvyšoval Jakub Karel. Snížení pro SOKOLY přišlo o tři minuty později z hole Šmída, který upravoval na 2:1 a určil skóre, za kterého se šlo do šaten. 

Druhá část utkání nabídla mnohem více branek, než část první. Tempo této třetiny odstartoval Milan Tichý, na jehož branku navázal Jaromír Ekl a skóre bylo již 4:1. Premiérovou superligovou branku poté vstřelil mladík Petr Křinka, který po hezké individuální akci snižoval. Česká Lípa ale znovu odskočil zásluhou Lukáše Staňka, na jehož branku ale bleskově reagoval Patrik Petrl. Nastavený trend, kdy Česká Lípa navýšila vedení a SOKOLI dotahovali, pokračoval až do konce třetiny. Týmy se střídaly ve střílení branek, každý vstřelil ještě dvě a do šaten se šlo za stavu 7:5. 

Poprvé od čtvrté minuty bylo skóre zápasu vyrovnané na začátku třetí třetiny. Dvě slepené branky vstřelili Velc s Teichmanem a začínalo se od nuly. “A” tým ale do vedení nešel, na 8:7 domácí odskočili díky brance Kouby. Skvělou příležitost na srovnání měli SOKOLI v polovině třetí třetiny. Byla jim nabídnuta pětiminutová přesilová hra, kterou využili jednou a skóre bylo alespoň srovnané. Vteřinu před koncem SOKOLI po závaru na brankovišti vstřelili branku, kterou rozhodčí nejprve uznali. Po diskuzi však vyhodnotili, že pardubičtí hráči hráli v malém brankovišti a tak se šlo za stavu 8:8 do prodloužení. 

Necelé dvě minuty trvalo prodloužení na severu Čech. V čase 61:42 rozhodl utkání Tomáš Novák a SOKOLI se vrací do Pardubic s jedním bodem. 

Livesport Superliga, 13. kolo: 

FBC 4 CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice 9:8p (2:1,5:4,1:3;1:0) 

Branky Pardubic: 16:02 Adam Šmíd, 28:42 Petr Křinka, 30:26 Patrik Petr, 38:39 Adam Šmíd, 39:04 Ivo Teichman, 41:23 Matyáš Velc, 42:51 Ivo Teichman, 52:18 Přemek Pakosta 

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Velc, Klein, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Černý

Ohlasy hlavního trenéra Martina Zozuláka


Sestřih branek