Související zápasy

SOKOLI Pardubice

PO DRUHÉM HRACÍM VÍKENDU JE SÉRIE SROVNÁNA NA 2-2

Také po druhém hracím víkendu je série play-down mezi SOKOLI Pardubice a BLACK ANGELS srovnána. Sobotní duel na Dašické zvládli lépe pardubičtí florbalisté, kteří zvítězili 8:4. V neděli se naopak radovali hráči BLACK ANGELS, kteří zvítězili 5:3.

SOKOLI Pardubice vs. BLACK ANGELS 8:4

(3:1, 2:1, 3:2)

Na první gól v sobotním utkání si diváci museli počkali do 6. minuty. Pakostu obral na polovině hřiště o míček Neklan, který následně vyzval ke skórování Radka Hanáka, který se nemýlil a prostřelil Haleše. Vyrovnání přišlo o deset minut později. Škoda se šikovně vytočil v útočném rohu, pokračoval dál ve svém pohybu směrem za branku soupeře a následně přihrál Radku Drbovi, který vsítil již svůj čtvrtý gól v sérii. V čase 19:06 bylo v pardubické sportovní hale ještě veseleji. Haleš ve vlastním oslabení dlouhý výhozem oslovil Žáčka, který se neunáhlil a poslal přihrávku na Drbu, který střelou z první trefil gól na přední tyč Matiáškovi branky. Jednalo se o první branku oslabení pardubického celku v sezoně! O 36 vteřin vstřelili SOKOLI další branku. Haleš krásným výhozem opět našel Žáčka, který už však nic nevymýšlel a krásnou střelou pod víko stanovil stav utkání po 1. třetině na 3:1.

Start druhé třetiny naopak vyšel lépe pardubickým hráčům. Svůj druhý gól vstřelil opět skvěle hrající David Žáček – 4:1. Ve 28. minutě využil brejkové situace Křinka, který se trefil do horní části Matiáškovi branky a rozdíl ve skóre byl tak již čtyřbrankový. V čase 37:38 dostal po zhlédnutí videozáznamu rozhodčími pardubický Žáček červenou kartu za hru ze zlomenou hokejkou a tak měli „Bleci“ skvělou příležitost ke skórování. Tu po 25 vteřinách využili, když se trefil Renčín. Do konce třetiny se již nic nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 5:2.

V čase 42:18 byl podruhé v utkání vyloučen Neklan a Pardubice tak hrály přesilovou hru. Tu ve svém konci využil Drba, který tak zkompletoval hattrick. Sedm minut před koncem sáhli ANGELS po hře bez brankáře. O minutu později ale udělali hráči ANGELS chybu a Polis vstřelil do prázdné branky sedmý gól Pardubic. BLACK ANGELS se ale nevzdávali a v čase 56:26 snížili na 3:7. Nedisciplinovanost však ale zhatila hostům snahu o závěrečný tlak. Dvanáct vteřin po vstřelení branky byl vyloučen opět Neklan, o minutu později i Kroužek a SOKOLI si s přesilovou hrou poradili skvěle – Polis nechytatelně vstřelil svůj druhý gól v zápase – 8:3. V závěru se prosadil ještě Renčín, který tak upravil na konečných 8:4.

Sestřih branek

Pozápasové rozhovory

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOKOLI Pardubice vs. BLACK ANGELS 3:5

(0:2, 2:1, 1:2)

Také v nedělním utkání měli lepší vstup do zápasu hráči BLACK ANGELS. Ve 13. minutě prohrál Šimák souboj u mantinelu s Hanákem, který se následně ujal míčku a křižnou přihrávkou přes velké brankoviště přihrál Ludvíkovi, který otevřel skóre 4. utkání play-down. Také druhý gól v utkání vstřelili ANGELS. Skvělou akci po ose Ludvík – Renčín – Hanák ukončil třetí jmenovaný gólem v brance Haleše – 0:2.

Na gól ve druhé třetině čekalo 352 diváků na Dašické do 34. minuty. Haleš našel svým výhozem Škodu, který po levém mantinelu pláchl hráčům BLACK ANGELS a přesnou střelou do pravého horního růžku Matiáškovi branky snížil na 1:2. O necelé čtyři minuty později byl vyloučen Křinka za hru rukou a „Bleci“ měli možnost přesilové hry. A stejně jako v sobotu paradoxně udeřili domácí. Pakosta utekl po levém mantinelu a střelou mezi nohy srovnal stav utkání na 2:2. ANGELS pokračovali v přesilové hře, kterou nakonec využili. Hanák ukázal svůj střelecký um a vrátil hostům zpět vedení – 2:3.

První branku ve třetí třetině vstřelili hosté. Doležal byl před Halešovou svatyní pohotový a vstřelil velmi důležitou branku – 2:4. Další branka padla až v čase 55:58 a na svědomí ji měl nejproduktivnější hráč BLACK ANGELS Radek Hanák, ten využil přihrávky od Neklana a střelou do prázdné branky stvrdil výhru hostujícího celku. V závěru utkání se prosadil z dorážky pardubický Kaluža a konečný stav duelu tak byl 3:5.