734_20200102_181750.jpg

A-tým čeká první zápas v novém roce! Doma přivítá Spartu

Poslední vzájemný souboj nedopadl podle představ pardubického týmu, nyní však mohou favorizovaný pražský tým potrápit. SOKOLI Pardubice otevřou kalendářní rok 2020 v sobotu doma se Spartou. Utkání 20. Superligy florbalu začíná v 18 hodin.

K poslednímu vzájemnému střetnutí došlo během října na výjezdním utkání v Kutné Hoře, kde SOKOLI padli po slušném výkonu 3:6. Nyní je tu ale nový rok a také domácí prostředí. Pardubický tým sice nezvládl poslední domácí zápas výsledkově s Mladou Boleslaví, ale ve vzdálených Otrokovicích už A-tým pod vedením Ladislava Štancla úspěšný byl. V rámci 19. kola totiž SOKOLI porazili tamější Panthers 5:3 a připsali si tak na závěr roku důležité tři body.

Sparťani si v aktuální sezóně vedou skvěle. Na svém kontě mají 41 bodů a dělí se společně s Chodovem o třetí místo Superligy. Poslední zápasy v roce 2019 odehráli proti pražským soupeřům. Nejdříve porazili Bohemku 5:4 v prodloužení a poté si s chutí zastříleli proti Tatranu, který porazili vysoko 11:6.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Věřím, že se nám podaří navázat na výkony v posledních dvou zápasech roku. Oba zápasy byly totiž opravdu poctivě odpracované a od toho se musíme odrazit do nového roku. Sparta je velmi těžkým soupeřem, takže budeme muset podat opravdu koncentrovaný a maximální výkon, pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek. Věřím, že na to máme a do nového roku vstoupíme dobrým výkonem, za který se nebudeme muset stydět.“

Superliga florbalu, 20. kolo:

sobota 4. ledna, 18:00, SH Dašická: SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha