“A” tým odjíždí z televizního utkání proti Hattricku bez bodu

Podobný scénář, jako při sobotním domácím utkání proti Ostravě, mohli diváci u televize vidět i při zápase proti brněnskému Hattricku. Soupeř odskočil během druhé třetiny, ve které se podařilo soupeři třikrát skórovat a “A” tým již manko smazat nedokázal. Povedená první třetina ze strany pardubických SOKOLŮ tedy opět body nepřinesla.

SOKOLI do zápasu znovu vstoupili velmi aktivně a předváděná hra se znovu začala vyplácet. Duo Petržela - Teichman v páté a sedmé minutě vystřelilo SOKOLŮM dvoubrankové vedení, když se dvakrát prosadil prvně jmenovaný Petržely. V čase 8:56 reagoval brankou Ondráček. “A” tým si však vedení 2:1 udržel až do pauzy.

Zlom v zápase znovu přinesla druhá třetina. V rozmezí šesti minut dokázal Hattrick díky brankám Nagyho, Hemerky a Hronka obrátit vývoj zápasu a vybudoval si dvoubrankový, pro zápas již klíčový, náskok. Ve dvanácté minutě třetiny bylo po střele Kuchariče nařízeno trestné střílení, které však Šmíd neproměnil, skóre se tedy již do konce třetiny neměnilo.

Ve třetí třetině SOKOLI marně dobývali branku Kuhna. Až pět minut před koncem prolomil svou střeleckou smůlu Adam Šmíd a rozdíl ve skóre byl pouze jednobrankový. Trenér Zozulák si dvě minuty před koncem utkání svolal tým k poradě, po které již brankář Haleš, který v brance chvilkami dá se říct až čaroval, zůstal na střídačce a SOKOLI se pustili do závěrečného obléhaní branky Kuhna. Bohužel při hře v šesti byl vyloučen Lehký a Hattrick toto vyloučení potrestal a po pouhých deseti vteřinách pečetil do prázdné branky Vlach. V poslední sekundě utkání ještě krásnou střelou na konečných 6:4 upravoval Teichman.

Komentář trenéra Martina Zozuláka a nejlepšího hráče utkání Martina Haleše

Livesport Superliga, 11. Kolo:

FBŠ Hummel Hattrick Brno – SOKOLI Pardubice 6:4 (1:2,3:0,2:2)

Branky Pardubic: 04:29 David Petržela, 06:51 David Petržela, 55:02 Adam Šmíd, 59:59 Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Smola, Žáček, Kucharič, Černý, Formánek