Související zápas

SOKOLI Pardubice

Další ligová porážka. SOKOLI nestačili na Liberec

S novým trenérem Zozulákem vyjeli SOKOLI k ligovému utkání do Liberce. Ve sportovní hale Dukla, ve které vyhráli SOKOLI naposledy v lednu 2019, nedokázali pardubičtí najít recept na Liberec ani v neděli a prohráli tak 5:9.

Start utkání vyšel pardubickým hráčům skvěle. Liberečtí faulovali před svou brankou Škodu a následně nařízený nájezd proměnil kapitán Pardubic Lukáš Prix. O necelou minutu později ale bylo srovnáno, Rozkovec využil chyby v rozehrávce Pardubice a vstřelil první branku Liberce. V čase 11:02 se na mantinelu ujal balónku Wiener a krásnou přihrávkou přes velké brankoviště vyzval ke skórování zkušeného Ferdana, který se nemýlil a prostřelil Haleše v brance Sokolů.

Start druhé třetiny naopak vyšel lépe libereckým. Prix ze snažil rychle rozehrát balónek na střed hřiště na Nezvala, ten ale nakonec zamířil přímo na hokejku Lukáše Dolejše, který vstřelil třetí gól Liberce. Ve 25. minutě chyboval opět chybovala pardubická obrana. Na polovině hřiště se míčku zmocnil Faksa a s trochou štěstí překonal Haleše - 4:1. O dvě minuty později to vypadalo s pardubickými nadějemi na zisk bodů hodně bledě. Krásnou akci na jeden dotyk vyřešil Wiener střelou do levé šibenice Pardubic - 5:1. Pardubický prapor pozvedl ve 30. minutě Drba, který po osvědčené spolupráci s Polisem snížil na 5:2. O 68 vteřin později to vypadalo s Pardubicemi ještě lépe. To Hurt pláchl po levém mantinelu a překonal Chlada v brance Liberce - 5:3. Tříbrankové vedení vrátil libereckým Kopecký, kterého skvěle našel Faksa - 6:3. Pardubičtí ale nesložili zbraně a opět udeřili. V rozmezí 42 vteřin se prosadili Drba se Zajíčkem a stav byl tak 6:5. Na konci periody se za Liberec prosadil ještě Smutný a tak se šlo do šaten za stavu 7:5.

Na další gól si muselo 315 diváků v liberecké hale počkat až do 56. minuty. To SOKOLI neuhlídali na středu Ferdana, který zvýšil na rozdíl dvou branek. SOKOLI následně sáhli po hře bez brankáře, která ale byla neúspěšná. Minutu před koncem upravil skóre ještě Wiener a tak skončilo utkáním mezi Liberce a SOKOLI 5:9.

Livesport Superliga, 10. kolo

FBC Liberec – SOKOLI Pardubice 9:5 (2:0, 2:2, 4:1)

Branky Pardubic: 04:15 Prix, 29:27 Drba (Polis), 30:45 Hurt (Viterna), 34:13 Drba (Polis), 34:55 Zajíček

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Černý, Kaluža, Šimák, Machatý, Puchner, Viterna