Související zápas

SOKOLI Pardubice

Další obrat v podání Pardubic, vydřely dva body v Liberci

Sokol předvedl v dohrávce 1. kola Tipsport Superligy další úspěšný obrat, v Liberci vybojoval dva body po výhře v prodloužení. Pardubičtí třikrát dotáhli dvougólovou ztrátu, o jejich výhře v prodloužení rozhodl třetím gólem v zápase Martin Zozulák. Na šesti brankách z devíti se podílel Tomáš Dlesk (1+5).

Pardubice nevstoupily do zápasu ideálně, když již na konci druhé minuty poprvé inkasovaly. A stejná situace se opakovala na začátku druhé části, která byla gólově bohatší.  O snížení se postaral po parádní křižné přihrávce od Šmída Patrik Petr. Ve 24. minutě bylo srovnáno, rychlý protiútok zakončil Jan Kourek do levého horního rohu branky. Liberec v polovině utkání znovu odskočil na rozdíl dvou branek, další srovnání přišlo rychle dvěma góly během jedné minuty. Východočeši aktivním napadáním získali míček, Dlesk ho nahrál na střed Martinu Zozulákovi, jenž z první zakončoval k levé tyči. Po odrazu míčku od protihráče nahrál Pakosta na levou stranu Davidu Žáčkovi, který měl snadnou práci při zakončení do odkryté části branky. Ve druhé třetině stihl Liberec znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl, a to během jedné minuty – 6:4.

Snížení přišlo na začátku třetí dvacetiminutovky, Dlesk poslal křižnou přihrávku na pravou stranu na Jana Kourka, ten pálil ke vzdálenější tyči. O srovnání na 6:6 se postaral Tomáš Dlesk, který úspěšně zakončil rychlé přečíslení po nahrávce od Kourka. Sokol se poprvé dostal do vedení ve 49. minutě, z výběhu ze střední vzdálenosti se prosadil Lukáš Prix. Po vyrovnání Liberce předvedly Pardubice parádní souhru na jeden dotek, na jejímž konci byl Martin Zozulák. Sokol byl blízko výhře za tři body, jenže místo toho, aby si pojistil svou výhru, tak inkasoval ve vlastní početní výhodě. Za stavu 8:8 tak následovalo dramatické prodloužení, to stejně jako proti Bohemians zakončil gólem do prázdné branky pardubický kapitán Martin Zozulák.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Vzhledem k vývoji utkání jsou pro nás dva body super. Třikrát jsme stáhli dvougólové vedení domácích, třikrát jsme toho nevyužili. Do dalších zápasů se určitě musíme zlepšit a nedělat tolik herních chyb. Ty nás dnes stály hodně gólů a také sil. Pro diváky super zápas, pro trenéry už tolik ne.“

Tipsport Superliga, dohrávka 1. kola:

FBC Liberec – Sokol Pardubice 8:9 po prodl. (1:0, 5:4, 2:4 – 0:1)

Branky a asistence Pardubic: 22:30 Petr (Šmíd), 23:29 Kourek (Dlesk), 31:57 Zozulák (Dlesk), 32:41 Žáček (Pakosta), 42:35 Kourek (Dlesk), 47:34 Dlesk (Kourek), 48:18 Prix (Zozulák), 49:01 Zozulák (Dlesk), 63:32 Zozulák (Dlesk).

Rozhodčí: Nábělek, Štengl; Střely na branku: 29:27; Vyloučení: 2:0; Využití: 0:0; V oslabení: 1:0; Diváci: 167.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček, Savický.