805_20200831_131137.jpg

David Žáček garantem mladších žáků

Pokračujeme v představování trenérských týmů našich mládežnických kategorií. Tentokrát přijde na řadu trenérský tým kategorie mladších žáků, který také prošel drobnými změnami ve svém složení.

Mladší žáci jsou tradičně jednou z nejpočetnějších dětských kategorií v klubu. Letos zde budou hráči ročníků 2008 a 2009. Letos čeká mladší žáky novinka v podobě soutěží, do kterých byla družstva této kategorie přihlášena. Tradičně budeme jezdi na turnaje, které se hrají na malém hřišti 3+1, což je pro nás i nadále stěžejní při správném rozvoji mladého florbalisty. Nově ale bude jedno družstvo mladších žáků startovat i v regionální soutěži, která se hraje již na hřišti větším v počtu 5+1. „Družstvo v tzv. pětkové soutěži máme přihlášeno poprvé, ale neznamená to, že by u nás mladší žáci hráli poprvé takové zápasy. V předešlých letech jsem totiž toto pětkové družstvo měli přihlášeno v soutěži starších žáků, kde kluci zápolili se staršími protihráči. V našem regionu v loňské sezóně vznikla i pětková soutěž pro mladší žáky, tak jsem se rozhodli vyzkoušet tento model. Máme tak v soutěžích stejný počet družstev mladších žáků i se stejnou herní náplní, popisuje klubový šéftrenér Ladislav Štancl.

Garantem kategorie mladších žáků bude David Žáček. Safari, jak zní jeho neodmyslitelná přezdívka, působil u mladších žáků již v předešlých dvou sezónách, nyní je však poprvé dostane kompletně pod svá křídla. Pod těmi bude mít také trenérský tým, kde se budou mísit zkušenosti s dravým trenérským mládím. Martin Haleš bude mít na starost brankáře mladších žáků. Dalšími trenéry pak budou Josef Štorek a dva trenérští nováčci. Martin Fuňk, jenž je zároveň aktivním hráčem v našich juniorech a také Vladimír Fišer, který je dalším zástupcem z řad rodičů a prarodičů, kteří se zapojí do našeho klubového dění. 

Jak se na trénování mladších žáků těší garant David Žáček alias Safari? „Na působení u mladších žáků se určitě těším. Je to kategorie, kterou jsem trénoval několik let a jsem velmi rád, že se k ní můžu v příští sezóně vrátit.

Důležité pro mě je, že s trenéry můžeme navázat na práci z minulého roku. Pepa Štorek působil jako trenér u mladších žáků a já u elévů, většinu kluků tedy známe, což by nám mělo práci ulehčit a zefektivnit. 

Kategorie mladších žáků je krásná v tom, že se vám před očima z malých dětí pomalu stávají dospívající sportovci a vy musíte dbát nejen na florbalový vývoj každého z nich, ale také na vývoj psychický či sociální. Z trenéra se tak mnohdy stává přítel, mentor, opora, soudce či zlý policajt a vše je třeba dělat tak, aby nám z dětí vyrostli skutečně slušní, pokorní a respektuplní sportovci s týmovým duchem.“