906_20210914_160906.jpg

O víkendu startuje turnaj JUNIOR Sokol Cup!

Již tradičně přináší polovina září oblíbený mládežnický turnaj JUNIOR Sokol Cup! V rámci Florbal Festivalu Pardubice se na letošní ročník turnaje sjede přes 70 týmů z různých koutů republiky!

Stejně jako v ročníku minulém se i letos nebude jednat o turnaj na celý víkend, nýbrž dva turnaje jednodenní. V sobotu čekají na haly SH Dašická a v tréninkovém areálu TJ Sokol Pardubice souboje mladších a starších žáků. V neděli žáky na halách vystřídá přípravka a elévové.

Herní systém zůstává od minulého roku takřka nezměněn. V sobotním turnaji, který začne devátou hodinou ranní a konec má naplánovaný na pátou hodinu odpolední se v obou kategoriích utká 24 celků rozdělených do 4 skupin. Ve skupině si zahraje každý s každým a poté následují zápasy o umístění. Každý tým odehraje 7-8 utkání. Finálovým zápasem turnaje ale florbalový den v Pardubicích nekončí! Od 19 hodin se utkají domácí SOKOLI v superligovém utkání s Hattrickem Brno, účastníci turnaje mají samozřejmě vstup na utkání zdarma.

Nedělní turnaj, stejně jako sobotní, začne v 9 hodin ráno, ale kvůli menšímu počtu účastníků v mladších kategoriích skončí již v 15 hodin. Týmy přípravek a elévů budou rozděleni do skupin, kde se utkají každý s každým a odpoledne si zahrají o umístění. Ani mladší kategorie nebudou ochuzeny o superligový florbal, po konci turnaje na Dašické se od 17 hodin odehraje utkání mezi SOKOLY z Pardubic a Panthery z Otrokovic. Vstupné pro účastníky turnaje je zdarma.

Bohužel i letos ještě není situace ohledně Covidu-19 úplně ideální, proto prosíme všechny vedoucí týmů aby si pečlivě přečetli informace, které jim byly zaslány e-mailem, kam byly zaslány i rozpisy utkání a další informace k turnaji, a vše proběhlo bez problémů.