698_20190926_225228.jpg

Dnes s nováčkem. V neděli na výjezdním utkání s Chodovem

Během následujících dní čeká pardubické florbalisty náročný program, ve kterém během krátké doby odehrají dva zápasy. Nejprve v pátek vyrazí do Prahy, kde se od 20 hodin utkají s Black Angels, a v neděli budou od 17 hodin hostit tým Chodova na výjezdním utkání v Chrudimi.

SOKOLI minulý týden získali první tři body, když doma zvítězili nad Českou Lípou 11:5. Nyní vyrazí na palubovku nováčka superligy – Black Angels, kteří v letošním ročníku Superligy ještě nebodovali. V prvních dvou kolech podlehli pražským rivalům, když nejprve nestačili v utkání pod širým nebem na Bohemians, a o týden později prohráli i na palubovce Tatranu. Tentokrát však bude situace nováčka soutěže mnohem příznivější, protože pražský tým bude podporovat domácí publikum. Právě fanoušci mohou být důležitým faktorem, který může pomoci pátečnímu soupeři k lepšímu výkonu. „Očekáváme velkou bitvu. Blaci budou chtít na své domácí palubovce ukázat, co v nich je,“ říká k soupeři brankář Jakub Levinský.

Po prvním venkovním utkání pak SOKOLI čeká sice domácí utkání, ale na palubovce v Chrudimi, kde již tradičně pardubický klub hrává výjezdní utkání a přináší tak zážitek z extraligy i příznivcům mimo východočeskou metropoli.

Nedělní soupeř rozhodně žádným nováčkem není. Chodov je tradičním účastníkem nejvyšší soutěže a také nepříjemným a silným týmem. V soupeřových barvách mohou fanoušci vidět i mnoho českých reprezentantů. Například Tom Ondrušek v posledním utkání Superligy zaznamenal šest bodů a výrazně tak pomohl k výhře Chodova nad Bohemians 9:8. „Čeká nás jeden z favoritů Superligy, toho jsme si plně vědomi. Navíc hrajeme výjezdní utkání v Chrudimi, kde jsme ještě nikdy nevyhráli. Zdá se, že nám nic nehraje do karet, ale právě proto věřím, že to prolomíme a podaří se nám zopakovat výkon z minulé sezóny, kdy jsme si z Chodova odvezli bod. Doufám také, že bude plná hala fanoušků, kteří nás poženou k maximálnímu výkonu,“ říká k nedělnímu utkání trenér Ladislav Štancl.

Superliga florbalu, 3. kolo:

pátek 27. září, 20:00, Jedenáctka VS: Black Angels – SOKOLI Pardubice

Superliga florbalu, 4. kolo:

Neděle 29. září, 17:00, SH Chrudim: SOKOLI Pardubice – FAT PIPE Florbal Chodov