897_20210826_101507.jpg

Dorostence a juniory čeká turnaj Salming Cup v Praze!

Kvalitní příprava před začátkem ligových soutěží čeká od pátku do neděle tým dorostenců a juniorů. Oba celky se stejně jako v předešlých letech zúčastní turnaje Salming Cup, který se odehraje v Praze.

Dorostenci a junioři finišují s přípravou na nový ročník. Po soustředění v Kutné Hoře, kde obě družstva odehrála přípravná utkání s místním FBC, se mladíci představí na turnaji Salming Cup, který bude i letos velmi kvalitně obsazen. Na tým dorostenců čeká ve skupině C Tatran Střešovice, Zlín Lions a FB Hurrican Karlovy Vary. Juniorský celek pak ve skupině B narazí na Florbal Chodov, FBŠ Slavia Plzeň a TEMPISH Vítkovice. 

Komentář šéftrenéra Ladislava Štancla k turnaji a kategoriím dorostenců a juniorů:

Letos poprvé jsme konec srpna pojali tak, že jsme nejdříve byli tři dny v Kutné Hoře na soustředění, kde jsme se věnovali nejen hře, ale také týmovým aktivitám a budování týmu. Byly to tři dny intenzivní práce a my věříme, že se nám jí podaří zúročit v následující sezóně. Soustředění zakončíme víkendem v Praze na přípravném turnaji, který je před startem sezóny ideální variantou prověření našich schopností, herních návyků a i toho, jak jsme byli pracovití v tréninkovém procesu přes celé léto. Obě kategorie mají velmi těžké skupiny, takže se těšíme na opravdu náročné zápasy, kvůli kterým na takový turnaj vyrážíme.

Když jsme se rozhodli udělat krok ke zefektivnění fungování mládežnických elitních kategorií a já mám nyní na starost jak juniory, tak dorostence, bylo jasné, že to není možné sloučit s pozicí asistenta trenéra u A týmu. Jsem člověk, který nemá rád, když nejdou dělat věci naplno a práce u těchto kategorií je časově velmi náročná. Cítil jsem, že má pozice je nyní u mládeže a tam budu v současné konstelaci nejvíc prospěšný jak pro hráče, tak pro klub. O to bylo toto rozhodnutí lehčí a já se na to všechno, co nás čeká moc těším. Jsem moc rád a děkuji za to, že jsem mohl být součástí A týmu, dalo mi to strašně moc zkušeností. Teď se budu soustředit na to, abychom do A týmu mohli stále doplňovat naše mladé hráče.

Rozpis utkání dorostenců 

27.8. 8:45 SOKOLI vs. Tatran Střešovice

27.8. 16:15 SOKOLI vs. FB Hurrican Karlovy Vary

27.8. 20:45 SOKOLI vs. Zlín Lions


Rozpis utkání juniorů 

27.8. 12:00 SOKOLI vs. Slavia Plzeň 

27.8. 15:00 SOKOLI vs. SC TEMPISH Vítkovice

27.8. 19:00 SOKOLI vs. Florbal Chodov

Veškeré informace včetně detailních statistik naleznete na oficiálních stránkách turnaje https://www.salmingcup.cz/cz/