797_20200821_100810.jpg

Druhá pohárová výhra! SOKOLI si po prodloužení poradili s Jaroměří

Od druhého kola Poháru Českého florbalu se očekával velmi vyhecovaný souboj dvou východočeských celků a předpoklady se od prvních minut začaly naplňovat. Utkání plné osobních soubojů, které moc florbalové krásy nepřineslo, dopadlo nakonec lépe pro SOKOLY. V prodloužení rozhodl o výhře pardubických Přemek Pakosta.

SOKOLI se v první třetině dostali do vedení zásluhou branky Savického. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, když po 12 sekundách srovnal Kroupa. Jaroměř šla do konce periody dokonce ve vedení a to díky trefě Hofmana.

Hned ze začátku druhé třetiny srovnával štírek v pardubickém dresu Lukáš Kučera. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, za domácí totiž skóroval Pavel Kotrč. SOKOLI tedy vstupovali do třetí části s jednobrankovým mankem.

V poslední dvacetiminutovce si SOKOLI vzali vedení zpět, prosadili se Petržela a Pakosta. Znovu však přišla odpověď, druhý gól v zápase vstřelil jaroměřský Hofman. Do konce třetiny se skóre již neměnilo a šlo se tedy do prodloužení.

Prodloužení si však diváci v Jaroměři moc dlouho neužili, již po minutě a šestnácti sekundách rozhodl Pakosta a přisoudil “A” týmu bonusový bod, který SOKOLY přiblížil k postupu ze skupiny.

Poslední utkání ve skupině Poháru Českého florbalu odehrají SOKOLI 30.8. od 17 hodin na hřišti Hattricku Brno.

Komentář trenéra Martina Zozuláka:

Strašně těžký zápas proti extrémně motivovanému soupeři. Bohužel jsme bojovali celý zápas nejen soupeřem ale taky s povrchem, který všem našim hráčům dělal problémy. Pozitivní je pro nás přístup, nasazení a touha hráčů dnes vyhrát. Stejně tak jsme ve hře měli spoustu dobrých prvků z tréninku. Celkově jsem dnes spokojen, zásadní je pro mě způsob jakým jsme k výsledku došli než výsledek samotný.

Pohár Českého florbalu, 2. kolo:

TJ Sokol Jaroměř - SOKOLI Pardubice 4:5p (2:1,1:1,2:1;0:1)

Branky Pardubic: 09:30 Jan Savický, 20:51 Lukáš Kučera, 45:41 David Petržela, 47:31 Přemek Pakosta, 61:16 Přemek Pakosta

Sestava SOKOLŮ: Veinfurter, Aubus – Oubrecht, Kučera, Kaluža, Kourek, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Smola, Černý, Žáček, Formánek