807_20200902_153714.jpg

Druhou sezónu má před sebou Junior B tým pod vedením trenérů Petra Vokála a Radima Olivy

V představování trenérských týmů se dostáváme od dětských kategorií k těm skoro dospělým. Ke kategoriím dorostenců a juniorů. V tomto věkovém rozmezí máme od loňské sezóny tři družstva.

V představování trenérských týmů se dostáváme od dětských kategorií k těm skoro dospělým. Ke kategoriím dorostenců a juniorů. V tomto věkovém rozmezí máme od loňské sezóny tři družstva. Prvním z nich, které si představíme je Junior B tým, který startuje do své druhé sezóny. Tento tým je smíšený a tvoří jej hráči obou těchto věkových kategorií. I proto tým bude startovat druhým rokem ve třetí lize juniorů. „Tento tým jsme vytvářeli proto, abychom v klubu a florbalu udrželi víc kluků, které to baví, ale zároveň nemají možnost trénovat s elitními kategoriemi v jejich náročném režimu, ať už se jedná o časové nebo výkonnostní důvody. To, že to byl dobrý krok nám ukázala zpětná vazba od hráčů, trenérů i rodičů. Tým v loňské sezóně fungoval velmi dobře a jsem přesvědčený, že letos to bude podobné,“ vysvětluje vznik týmu klubový šéftrenér Štancl.

Trenérské duo, které se o tým staralo minulu sezónu, zůstane beze změny. Hlavním trenérem je Petr Vokál a jeho asistentem Radim Oliva, který se zároveň stará i o kondiční rozvoj nejen u juniorského B týmu, ale má na starost kondiční část i u kategorie starších žáků. Oba trenéři jsou v klubu čtvrtým rokem a jsou jedni z těch, kteří se z tribuny a rodičovského zapálení pro hru svých dětí, přesunuli na hřiště a zapojili do klubové trenérské komunity. Za 4 roky již nasbírali řadu zkušeností, a právě jejich chuť a nadšení do florbalu se projevuje na fungování celého juniorského B týmu.

Oba trenéři se na druhou sezónu se svým týmem těší: „Na druhou sezónu nového týmu Junior B, který se skládá z dorostenců a juniorů jsme plní nadšení a očekávání. Jádro mužstva zůstává beze změn. Již v loňském roce bylo naším úkolem stmelit mladší a starší hráče. Vždyť mezi některými může být až 4 roky rozdílu. To se nám povedlo na víkendové teambuildingové akci v Koutech. Týmovost a bojovné nasazení si přinášíme hned do prvních tréninků této sezóny. Nejvíc nás baví pozorovat progres hráčů, kteří se společně se staršími hráči zlepšují trénink od tréninku a zápas od zápasu. Ti starší hráči jsou hrdí na to, že dokáží ty mladší něco naučit a motivovat“, popisují očekávání od sezóny Petr Vokál a Radim Oliva.