Důležité, defenzivně laděné utkání dopadlo lépe pro Hattrick

Utkání na půdě Hattricku Brno “A" týmu nevyšlo. SOKOLI vstřelili pouhé dvě branky a z Brna se vrací bez bodu.

Zápas začal velice opatrně, oba týmy si byly vědomy jeho důležitosti a snažily se hrát bez chyb. Po patnácti minutách opatrné hry přišla první velká chyba, tu udělali domácí a využil jí Petr Černý, který otevíral skóre zápasu. Vedení “A” týmu ale netrvalo dlouho, necelé dvě minuty po brance Černého srovnával krásnou střelou Šimon Hronek. Ani remízový stav nevydržel dlouho, přečíslení tři na jednoho vyřešili dobře Hronek s Bednářem a domácí šli minutu a půl před koncem první třetiny do vedení. V samém závěru třetiny byl ještě vyloučen Ivo Teichman, skóre se ale již neměnilo.

Na začátku druhé třetiny byli diváci v Maloměřicích svědky nevyužité přesilovky na obou stranách, přenesenou přesilovku z první třetiny nevyužili domácí, ani SOKOLI poté nepotrestali faul na Adama Šmída. Pouze nevyužité přesilové hry byly zápisem do statistik druhé třetiny, Hattrick v prostřední části zápasu nevyužil dvě, SOKOLI dokonce tři. Skóre se tedy neměnilo, zůstalo i po druhé třetině 2:1.

Třetí třetina pokračovala v nastaveném trendu, začala vyloučením. Domácí ale přesilovku znovu nevyužili a skóre se tedy měnilo až o chvíli později, Šimon Hronek přidal svůj třetí bod v zápase a zvyšoval na 3:1. Po této brance se tempo utkání lehce posunulo a hrálo se více aktivně. SOKOLI měli šance na snížení, trápilo je ale zakončení, když neproměňovali šance opravdu vyložené. Snížení přišlo až dvě minuty před koncem při hře bez brankáře, Pakostovu nahrávku využil Ivo Teichman. To však bylo od “A" týmu do ofenzivy vše, z Brna tedy odjíždí s prázdnou.