798_20200826_160452.jpg

Garantem kategorie elévů bude David Petržela

Kvapem se blíží začátek sezóny 2020/2021 a my všichni doufám a věříme, že i přes všechna úskalí současné doby a nutná omezení, začne v plné parádě. Elitní kategorie mají již přípravu v plné proudu, tréninkový proces dětských kategorií se naplno rozjede ve středu 2. září. vní vyžití dětí, které souvisí s každým sportem, nejen florbalem.

My vám stejně jako v loňském roce postupně představíme trenérské týmy dětských kategorií, které se budou starat o pestrost tréninků, zábavu a ostatní sportovní vyžití dětí, které souvisí s každým sportem, nejen florbalem.

První kategorií, u které si představíme trenérský tým, jsou elévové. Jedná se o zbrusu nový trenérský tým, který dostal na povel jako garant kategorie David Petržela. Aktivní hráč našeho A týmu se do práce s dětmi zapojil již v předešlé sezóně, kdy působil u těch nejmenší, tedy u přípravky. Nyní se přesouvá o kategorii výš a převezme za tuto kategorii zodpovědnost. K ruce bude mít trenérský tým, který budou tvořit Šimon Petrjánoš, Martin Haleš a Ladislav Štancl. Novinkou v našich dětských kategoriích je přítomnost Martina Haleše, který bude mít od nové sezóny na starost brankáře elévů a mladších žáků. Získáme tak prostor na to, aby se loňský juniorský mistr světa a současný gólman A týmu, mohl věnovat těm nejmenším maskovaným Sokolíkům v našem klubu. 

„U kategorie elévů máme velmi mladý trenérský tým s perspektivou do budoucna. Věkový průměr klukům budu kazit pouze já, když budu na trénincích, abych jim byl nápomocen. Kluci již v našem klubu nějakou dobu děti trénují, takže vědí, na čem je tréninkový proces založený a já se moc těším, že do tréninků elévů přenesou své nové nápady a děti se budou celou sezónu bavit,“ komentoval trenérský tým šéftrenér Ladislav Štancl.

David Petržela, garant kategorie se přidal se slovy: „Nová sezóna pro mě bude první v pozici hlavního trenéra, takže očekávám zajímavou zkušenost a jsem sám zvědav, jak se se vším zvládnu poprat. I přes lehkou nervozitu se velice těším na kluky a práci s nimi, takže doufám, že sezóna proběhne tak, jak by měla. Tréninky budou postaveny podle klubové ideologie, budeme se tedy věnovat různým pohybovým hrám, sportům, parkuru a samozřejmě florbalu. Pro mě bude důležité, aby se kluci bavili, těšili se na každý trénink nebo zápas a odcházeli obohaceni o zážitky a nové dovednosti. Se svými trenérskými parťáky se budeme snažit o co největší pestrost tréninků a doufám, že každý vtiskneme do týmu svůj rukopis. Jako trenér začnu svojí teprve druhou sezonu a už teď můžu říct, že práce s dětmi mě ohromně naplňuje. Nejvíce mě baví sledování růstu jednotlivců, kteří se dokáží za rok posunout pro mě až neuvěřitelným způsobem. Doufám, že novou roli v nové sezóně zvládnu co nejlépe a už teď se těšim jak na kluky, tak na spolupráci s rodiči.“