Fanoušci na Dašické výhru “A” týmu neviděli, také z Chodova s prázdnou

Po dlouhých 146 dnech se v hale na Dašické konečně objevili diváci. Vládní nařízení stále nepovoluje fanouškům návrat do hledišť, ti se tedy objevili na LED obrazovce přímo v hale alespoň virtuálně. K bodům z víkendu to však “A” týmu nepomohlo, prohrál se Spartou i Chodovem.

SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Více než zajímavou podívanou přinesla nejen první třetina zápasu mezi tradičními soupeři. Oba týmy na sebe od začátku vlétli, hned v první minutě skóre zápasu otevřel Adam Šmíd. O tři minuty později srovnával Krbec a rozjel tempo zápasu ještě výš. V sedmé minutě šťastným gólem poslal znovu SOKOLY do vedení Kučera, na jeho branku ale v zápětí reagoval a srovnával Zouzal. Poté nastala situace, na kterou fanoušci Pardubic nejsou moc zvyklí, Savický využil přesilovou hru, teprve osmou v letošní sezóně. Po brance pardubického kanonýra s číslem 58 přišla standartní situace Sparty, ze které srovnala na 3:3 díky brance Křenka. Čtyři minuty před koncem zajímavé první části se hosté dostali poprvé do vedení, branku na 3:4 vstřelil Dominik Beneš. Poté ale předvedl obrovskou parádu Adam Šmíd, který v plné rychlosti vstřelil branku “zorro trickem” a srovnal skóre na 4:4.

Tempo zápasu neubíralo ani po pauze. Podruhé v zápase poslal Spartu do vedení Zouzal, který ale neměl moc velký vliv na vstřelenou branku, do vlastní sítě si míček po nešťastné sérii odrazů srazil Formánek. Skvělý zápas hrál nejlepší hráč SOKOLŮ Lukáš Kučera, který výběhem přes celou osu hřiště prostřelil ve druhé třetině skvěle chytajícího Beneše a srovnával na 5:5. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, Spartu znovu poslal do vedení Kolstrunk. Oba brankáři se rozhodli že střelcům již ve druhé dvacetiminutovce nepovolí jediný gól, do šaten tedy šel “A” tým s jednobrankovým mankem.

S jasným cílem vstoupili SOKOLI do poslední třetiny, tím bylo vyrovnání. Tento cíl ale hned v úvodu oddálil brankou Pažák, který po nedůrazu v brankovišti dorážkou překonal Haleše po střele Bachmaiera. Vykřesanou jiskru naděje mohli diváci, kteří mohli podporovat online a byli vidět přímo na LED obrazovce v hale, vidět vykřesanou naději. Černý po sérii dorážek dostal míček za Beneše. SOKOLI se hnali za vyrovnáním, to však zkomplikovalo vyloučení Žáčka dvě minuty před koncem. Martin Haleš i tak odběhl na střídačku a hrálo se tedy 5 na 5. “A” tým ale své šance nevyužil a v poslední vteřině potvrdil vítězství Sparty druhou brankou v utkání Dominik Beneš.

Livesport Superliga, 15. kolo:

SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha 6:8 (4:4,1:2,1:2)

Branky Pardubic: 00:48 Adam Šmíd, 06:46 Adam Šmíd, 09:53 Jan Savický, 17:18 Adam Šmíd, 26:48 Lukáš Kučera, 52:20 Petr Černý

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Kučera, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Lehký, Žáček, Černý, Formánek, Rusin

Sestřih branek: SOKOLI Pardubice vs. ACEMA Sparta Praha

Ohlasy hlavního trenéra Martina Zozuláka po utkání

Ohlasy nejlepšího hráče utkání Lukáše Kučery

FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice

Již od začátku byl patrný tabulkový rozdíl mezi soupeři, na rozdíl od sobotního utkání, Chodov diktoval tempo hry. V páté minutě po ukázkově rozehrané standartní situaci otevřel skóre Bauer. Na SOKOLY mohl dolehnout náročný program, v úvodní třetině vycházelo domácím vše lépe a to se ukazovalo i na skóre, brankami Ondruška a Eremiáše odskočili již do tříbrankového vedení. Pro “A” tým bylo však ještě hůře. Dvě minuty před odchodem do šaten zvyšoval již na 4:0 Petr Majer, což byl konečný stav první třetiny.

Druhá část byla od SOKOLŮ zdaleka nejpovedenější, tak to však ale nevypadalo po pouhých 11 vteřinách od úvodního buly, kdy na 5:0 zvyšoval druhou brankou v utkání Bauer. Poté ale přišel herní vzestup SOKOLŮ, kteří se i výsledkově začali dotahovat na soupeře. Pár vteřin po brance Bauera mladíček Kučera hrající ve skvělé formě snižoval. Na tuto branku navázal po skvělé nahrávce nejlepšího hráče Pardubic Přemka Pakosty brankou Jan Savický. Chodov ale stále prokazoval své kvality, i na druhé straně úřadoval nejlepší hráč, tím byl Marek Vávra a kanonýr Tom Ondrušek, kteří brankami dostali skóre do podoby 7:2. Po brance lídra kanadského bodování týmu z jižního města a osvědčeného kanonýra ale přišly dvě slepené branky SOKOLŮ, přesněji Velce a Pakosty a v tu ránu bylo skóre znovu pouze o tři branky, 7:4.

Naděje na srovnání se ve třetí dvacetiminutovce ale nesplnily. Domácí tuto část utkání zcela ovládli. Ve 48. minutě lovil míček zpoza svých zad poprvé Karel Aubus, který nahradil Martina Haleše v brance po sedmém obdrženém gólu. Domácí byli při chuti, Marek Vávra dokončil hattrick, k tomu si v zápase připsal úctyhodných pět asistencí. Střelecký apetit hráčů Chodova nemizel, do konce utkání si připsali přesné zásahy Majer a k brance z úvodu utkání přidal dvě Eremiáš, který dokončil druhý hattrick zápasu. SOKOLI si tedy z dvojzápasu neodváží ani bod a cesta k přímé záchraně je nyní již čistě papírová, na Chodově prohráli 4:12.

Livesport Superliga, 25. kolo:

FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI PARDUBICE  12:4 (4:0,3:4,5:0)

Branky Pardubic: 20:52 Lukáš Kučera, 28:03 Jan Savický, 32:16 Matyáš Velc, 33:03 Přemek Pakosta

Sestřih branek: FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. SOKOLI Pardubice

Ohlasy hlavního trenéra Martina Zozuláka a nejlepšího hráče Pardubice Přemka Pakosty (čas 1:40 a 3:53)