782_20200525_144646.jpg

FLORBALOVÁ AKADEMIE SE ROZŠIŘUJE. CHCE TO JEN CHUŤ A VŮLI TRÉNOVAT!

Florbalová akademie je klubový projekt na podporu talentované mládeže, který pod hlavičkou pardubického klubu funguje již čtvrtým rokem a zařazeni jsou do něj ti nejtalentovanější hráči z mladších a starších žáků. Trenéři akademie – Martin Zozulák a Ladislav Štancl do klubové akademie hráče vybírali společně s trenéry jednotlivých kategorií a cíleně oslovovali kluky a rodiče, kteří podle nich měli potenciál se ve sportu zásadním způsobem zlepšovat. Letos se to má ale změnit!

„Po čtyřleté zkušenosti s fungováním akademie a vývojem jednotlivých hráčů jsme se rozhodli, že pro nás bude hlavní měřítkem přístup hráčů a jejich chuť trénovat. Až na druhém místě bude talent jako takový – tedy florbalové a sportovní dovednosti. Tímto přístupem chceme dát příležitost více hráčům a všem, kteří jsou ochotni v tomto režimu dlouhodobě pracovat,“ říká jeden z trenérů talentovaných sokolů Martin Zozulák.

Florbalová akademie bude mít od příští sezóny kapacitu 30 hráčů. Pokud tuto kapacitu zájem hráčů přesáhne, tak bude docházet k výběru dle dovedností po diskusi klubových trenérů příslušných kategorií a akademie. Cílem akademie není vychovat nejlepšího florbalistu, ale všestranného a zdravého sportovce, který je zvyklý na vrcholový trénink, rozumí svému tělu a umí s ním pracovat. „Pracujeme tvrdě a intenzivně. Kluci trénují více než hráči v našich běžných kategoriích. Hlavním požadavkem je tedy 100% chuť trénovat a zlepšovat se, nechceme nikoho do tréninku nutit a přemlouvat,“ vysvětluje druhý trenér akademie Ladislav Štancl.

Tréninky ve florbalové akademii jsou pětkrát v týdnu, z toho jednou v ranních hodinách. Kvalitní rozvoj mladých sportovců zajišťují zkušení trenéři florbalu Zozulák a Štancl, kondiční trenér Ondřej Almaši a fyzioterapeutka klubu Kateřina Levínská. Navíc se hráči v akademii nevěnují pouze florbalu, ale mají možnost zkoušet i jiné sporty, například parkour, fotbal, jiu-jitsu nebo základy MMA. Na speciálním kondičním tréninku se pak mladí talenti věnují kompenzačním cvičením, tréninku rychlosti, obratnosti a přípravě na silový trénink. Poměr florbal versus jiné aktivity je tak zhruba půl na půl. „Vzhledem k náročnému tréninkovému režimu se kluci naučí pravidelně trénovat – kvalitně a intenzivně. Zároveň ale musí převzít svou odpovědnost za skloubení tohoto náročného režimu se studijnímu povinnostmi. Vzdělání je totiž u všech členů akademie na první místě,“ vysvětluje fungování hráčů ve florbalové akademii Martin Zozulák.

V případě zájmu o tento projekt vyplňte e-přihlášku v členské sekci. Poté vás pozveme na podrobnější prezentaci projektu florbalové akademie, kde dostanete kompletní informace. „Kluci hlavně musí milovat sport a florbal. Musí mít vůli na sobě pracovat a ochotu trénovat každý den. O vše ostatní se už postarají trenéři,“ uzavírá Martin Zozulák.